Anasayfa » ALINTI » Google Sosyal Beğeni Tuşu +1’i Google Labs Üzerinden Denemeye Sundu
Google Sosyal Beğeni Tuşu +1’i Google Labs Üzerinden Denemeye Sundu

Google Sosyal Beğeni Tuşu +1’i Google Labs Üzerinden Denemeye Sundu

Google Sosyal Beğeni Tuşu +1’i Google Labs Üzerinden Denemeye SunduDün itibariyle, Google Labs sayfasına gidip +1 buton deneyine katılmak isteyen kullanıcılar Google arama sonuçlarının yanında +1 ikonunu görecek. Google bu yeni hamleyi “tasvip etmenin halka açık bir etiketi” olarak nitelendiriyor, aslında bu tabir çok da yanlış kaçmıyor. Eğer bir bağlantının yanındaki “+1″ ikonuna tıklarsanız, adınız söz konusu arama sonucuyla, bağlantıyla ilişkili hâle geliyor. Ayrıca “+1″ özelliğiyle birlikte kullanılan Google Profil sayfasında da “+1″lediğiniz tüm bağlantıların listesi yayınlanıyor.

Arama sonuçlarındaki bağlantıların yanında “+1” ikonu eklemenin yanında Google yayıncılara da “+1” butonu sunmayı, böylelikle kullanıcılara yayıncının sitesini terketmeden puanlama yapma imkânı sunmayı hedefliyor. Bu işe daha önce başlayan Facebook şu anda 2 milyon civarında siteye “Beğen” butonunu sokmayı başarmış durumda. Ancak “+1″ verisinin arama sonuç sıralamalarına etki edecek olmasını göz önünde bulundurursak, birçok web yayıncısı “+1″ butonunu sitesine eklemeyi tercih edecektir.

Öte yandan, kullanıcılar sadece arama sonuçlarını değil, reklamları da +1’leme imkânına sahip olacak. Aşağıdaki video ile +1 özelliği hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Video: Google +1 butonu tanıtımı

İlgili – Google Labs

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.