Anasayfa » ALINTI » Twitter’da Yeni Salgın

Twitter’da Yeni Salgın

Twitter'da Yeni SalgınPopüler sosyal paylaşım sitesi Twitter’a olan ilgi arttıkça, Twitter üzerinden kullanıcıları tuzağa düşürmeye çalışanların sayısı da aynı oranda artıyor. 

Twitter’da son günlerde iyice artan “Twitter hesabımın değeri 950 TL, Türkiye sıralamasında 36. sırada, sıralamanı öğrenmek için tıkla” iletileri kullanıcıların da aklını karıştırmışa benziyor.

Twitter’ın veya Arkadaşınızın Bu İletiyle Bir İlgisi Yok

Twitter’dan gelen bu iletilerin aslında ne Twitter’la ne de arkadaşınızla bir ilgisi var. Kullanıcıların bu konuda düştükleri en büyük hata Tweervalue.com türevi adreslere girip kendi Twitter hesaplarıyla ilgili bilgi paylaşmak ve arkadaşından geldiğini sandığı söz konusu iletideki bağlantı adresine tıklamak…

Yaz Bilgilerini, Al Twitter Değerini

Örneğin bu tür Twitter hesabına paha biçen sitelerde kullanıcılardan Twitter adresi isteniyor. Bunun karşılığında ise kullanıcıların Twitter hesabının değerini ve Türkiye’deki sıralamasını kullanıcıyla paylaşıyor.

Oysa böyle bir şey elbette mümkün değil. Twitter hesaplarının Twitter ekibince belirlenen bir değeri olmadığı gibi, Türkiye veya dünya sıralaması bazında kullanıcılarının hesabının popülaritesini görebilmesi söz konusu değil.

Hakkında

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Twitter API’sı kullanarak, index çıkartabilen bir sitenin mevcut olduğunu bilmeniz gerek. Söz konusu site, bunu oyun içerisindeki algoritmasında kullanıyor:

    http://www.empireavenue.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir