Anasayfa » ALINTI » Arabistan’da Kadınların Sesi Sosyal Medya Oldu
Arabistan'da Kadınların Sesi Sosyal Medya Oldu

Arabistan’da Kadınların Sesi Sosyal Medya Oldu

Arabistan'da Kadınların Sesi Sosyal Medya OlduOtomobil kullanımı yasak olan Suudi Arabistanlı kadınlar haklarını sosyal medyada arıyor. Otomobil kullanabilme mücadelesini sosyal medyaya taşıyan kadınların bu hareketi başlatmalarına ön ayak olan isim ise Manam El Şerif.

Yasalarca değil ancak dini kurallarla hayata geçirilen düzenlemeyi protesto etmek için direksiyon başına geçen Manam el Şerif, gözaltına alındığında zorla bir daha araba kullanmama sözü verdi. O günden harekete geçme kararı alan Manam el Şerif, Facebook’ta ‘Women2Drive” gibi grupların kurulmasına öncülük ederek kadınlara getirilen araç kullanmama düzenlemesine karşı gelmek için sesini sosyal medyada duyurmaya başladı.

12 binden fazla takipçisi olan bu gruplara kadınlar araba kullanırken çekildikleri fotoğraflarını koyuyor.  Kadınlara haklarını geri almaları çağrısında bulunan ‘Women2Drive’ grubu Facebook ve Twitter’da örgütlenerek 17 Haziran’da dev bir araba kullanma protestosuna hazırlanıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir