Anasayfa » ALINTI » Çalışan İnsanın Hali Başka
Çalışan İnsanın Hali Başka

Çalışan İnsanın Hali Başka

Çalışan İnsanın Hali BaşkaÇalışanların yüzde 54’ü bankacılık ve e-devlet işlemlerini, yüzde 58’i ulaşım, tatil ve kültürel etkinlik rezervasyonlarını internetten yapıyor. Hafta içi yüzde 51’i gazete ve haberleri internetten takip ederek sabah çaylarını yudumluyor. Çalışanlar yüzde 82 oranında her gün veya haftada birkaç kez internete giriyor. Bu kitle mobil interneti de kullanıyor. Oran erkeklerde yüzde 31, kadınlarda ise yüzde 43.

Mesleklerde yüzde 37 ile işçiler önde gidiyor, yüzde 26 oranında özel sektör çalışanı ve devlet memuru var. İşveren oranı ise yüzde 23. Bu rakama serbest çalışanlar ve KOBİ’ler dahil. Türkiye internet kullanıcılarının büyük bölümünü oluşturan satın alma gücü yüksek, karar verici çalışan kesimin internette nasıl zaman geçirdikleri ve onlara ulaşma yöntemi reklamcılar için çok önemli. IAB Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi, Teknik Komite Başkanı ve IAB Europe Mobil Komite Üyesi Oya Öneş Yaşayan’ın hazırladığı çalışmanın tamamını görmek için tıklayınız.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir