Anasayfa » ALINTI » Facebook’tan İddialara Cevap!
Facebook'tan İddialara Cevap!

Facebook’tan İddialara Cevap!

Facebook'tan İddialara Cevap!Sizlere Facebook’un kaza eseri nasıl kullanıcıların bilgilerini uygulamalar aracılığıyla reklamcılara sızdırdığının haberini vermiştik. Symantec’in ortaya çıkardığı bu açık, kısa zamanda kapatılmasına rağmen, kullanıcıların kafasındaki şüphe giderilemedi.

Facebook konuşmacısı Malorie Lucich konu hakkındaki yorumlarını e-posta aracılığıyla dile getirdi; “Symantec’i böyle bir konuyu su üstüne çıkardığı için takdir ediyoruz ve bu konuyla hemen ilgilendik. Ancak özellikle hiçbir gizli bilgi üçüncü partilerin eline ulaşamamıştır. Belirteçlerin büyük bir çoğunluğu da iki saat içerisinde kullanılamaz olur. Ayrıca rapor reklamcılar ve geliştiriciler arasındaki sözleşme kurallarını da görmezde gelmektedir, bu kurallar kullanıcı bilgilerinin paylaşımını yasaklar. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için gereken her şeyi yapacağız.”

Bir Symantec konuşmacısı ise verdikleri bilgilerin arkasında durduklarını belirtirken başka hiçbir açıklamada bulunmadı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir