Anasayfa » ALINTI » Gençler ve İnternet Alışverişi
Gençler ve İnternet Alışveriş

Gençler ve İnternet Alışverişi

Gençler ve İnternet AlışverişBu alışveriş için en büyük etki arkadaşlardan gelmiş , bu her dönemde böyleydi. Internet ise ikinci sırada etkili olmuş , televizyon , dergi ve sinemanın önünde yer almış.

Genç kız ve genç erkekler için ayrı bir sıralama var , arkadaşlar iki gruptada liderliği koruyor. Erkeklerde spor ilgisi alışveriş tercihlerinde ikinci sıraya çıkıyor. Hemen bunun ardından üçüncü olarak internet alışveriş tercihlerine yön veriyor. Kızlar için internet yine üçüncü sırada dergilerin hemen ardında alışveriş tercihlerini etkileyici faktör olarak öne çıkıyor.

Gençlerin online alışverişe ilgiside gün geçtikçe artıyor ; gençlerin %11’i için internet alışverişi vazgeçilemeyecek bir alışkanlık halinde ,diğerleri ise kampanyalara göre internetten alışveriş yapıyor.

Genç erkek ve genç kızların online alışveriş oranlarıda ayrı ; erkeklerin %15’i yoğun olarak online alışveriş yapıyor. Kızlar ise şimdilik gezip dolaşıp yorulup J  alışveriş yapmaya daha meraklı. Kızların % 7’si yoğun olarak online alışveriş yapıyor.

ABD’de online alışveriş gençler arasında 2009 yılından beri istikrarlı bir şekilde büyüyor. Önümüzdeki yıllarda gelişimini sürdürerek farklı bir alternatif olmaya devam edecektir.

Türkiye’de ise 12 – 24 yaş arası gençlerin online alışveriş oranları tüm internet popülasyonun yaklaşık % 6’sı civarlarında seyrediyor. Bu oranda aynı ABD’de olduğu gibi önümüzde yıllarda artmaya devam edip alışveriş dünyasında farklı bir alternatif olarak yerini alacaktır.

Kaynak : IAB Türkiye Gemius Dataları

Emarketer

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir