Anasayfa » ALINTI » Google’dan 12 Haziran Genel Seçimine Özel Sayfa
Google’dan 12 Haziran Genel Seçimine Özel Sayfa

Google’dan 12 Haziran Genel Seçimine Özel Sayfa

Google’dan 12 Haziran Genel Seçimine Özel Sayfawww.google.com.tr/secim2011 adresinden ulaşabileceğiniz Genel Seçim 2011 sayfasında partiler, parti liderleri ve partilerin vaatlerinin toplandığı ana konu başlıklarıyla ilgili arama trendleri yer alıyor. 2011 Seçim haberlerine de ulaşabileceğiniz sitede 12 Haziran gecesi seçim sonuçlarını da takip edebileceksiniz.

Liderlere ait arama trendlerine bakıldığında Devlet Bahçeli’ye ait aramaların 21-22 Mayıs tarihlerinde tavan yaptığı görülüyor. O günlerde MHP istifalarla sarsılmıştı. Bunun dışında Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’na ait arama trendleri düzgün bir seyir izlemiş. Parti bazında baktığımızda ise Nisan 2011′in ortalarına doğru tüm partilere ait arama trendlerinin yükseldiği görünüyor. O tarihlerde kesinleşen milletvekili aday listelerinin bunda bir etkisinin olması gerek. Bu arada yine parti bazında baktığımızda MHP’nin mayıs ayında diğer partilere göre daha yüksek bir grafiğe sahip olduğu gözlerden kaçmıyor. Konu bazında baktığımızda ise seçmenlerin oy verecekleri partiyi belirlerken göz önünde bulundurdukları ilk kriterin eğitim olduğu görülüyor. Eğitimi ise sağlık izliyor.

Google’dan 12 Haziran Genel Seçimine Özel Sayfa

BASIN BÜLTENİ

Google Gündemdeki Gelişmelerin Nabzını Tutmaya Devam Ediyor…

12 Haziran Genel Seçimleri ile ilgili tüm merak edilenler “google.com.tr/ secim2011” adresinden takip edilebilecek.

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri öncesinde Google, seçimlere özel harita tabanlı bir arayüz geliştirdi.  Amerika kongre seçimleri için de daha önce benzeri uygulanan arayüz, Google Türkiye ve Amerika ekiplerinin ortak çalışmasının sonucunda hayata geçiriliyor. Türkiye için çok partili sisteme özel olarak, Google’ın Washington’da bulunan ve seçimlere özel yazılımlar geliştiren ekibin geliştirdiği kod, bundan sonra dünyadaki bütün çok partili sistemlerin seçimlerinde de kullanılacak.

Internet kullanıcıları, Türkiye genel seçimleri ile ilgili merak ettikleri bilgilere Google Seçim 2011  linkinden ulaşabilecekler. Ayrıca seçim günü, il ve ilçe bazında seçim sonuçları ile ilgili gelişmeleri anlık olarak takip edebilme imkanına sahip olacaklar.

google.com.tr/secim2011 linkinde;

Hangi lider ve partiler aranıyor: Google’da yapılan aramaların bölge, kategori ve zaman dilimi bazında arama hacimlerini karşılaştırmaya imkan tanıyan ‘Google Arama Trendleri’ hizmeti kullanılarak, seçim ile ilgili konulardaki (eğitim, ekonomi, sağlık…vb.)  yükselen arama trendleri takip edilebilecek. Hangi partinin ve parti liderlerinin arama trendinde yükselme olduğu gün gün gözlemlenebilecek.

Son dönem seçim haberleri: ‘Google Haberler’ hizmeti aracılığı ile farklı mecralarda yayınlanmış Seçim 2011 ile ilgili haberlere ulaşılabilecek.

Bölgesel anlık seçim sonuçları: Cihan Haber Ajansı ile yapılan işbirliği ile, 12 Haziran günü ‘Google Harita’ hizmeti kullanılarak il ve ilçe bazında seçim sonuçları, Google Seçim 2011 adresinden canlı olarak takip edilebilecek.

Google Turkiye Ürün Müdürü Zeynep İnanoğlu yaptığı açıklamada, ‘Genel seçim Türkiye ajandasının en önemli gündem maddelerinden biri. Google Türkiye olarak bu önemli günde seçim sonuçlarını ve ilgili haberleri son kullanıcılar ile en hızlı şekilde paylaşmak için Google içinde bir arayüz geliştirdik. Harita tabanlı bu arayüzün dünyadaki çok-partili sistem seçimlerinde bir standart olmasını bekliyoruz’ dedi.

Seçimler ile ilgili tüm merak ettikleriniz için: google.com.tr/secim2011

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir