Anasayfa » ALINTI » İçerik Paylaşımında E-mail Alışkanlığı Sürüyor
İçerik Paylaşımında E-mail Alışkanlığı Sürüyor

İçerik Paylaşımında E-mail Alışkanlığı Sürüyor

İçerik Paylaşımında E-mail Alışkanlığı SürüyorMüşteri adaylarınızın şirketiniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında öğrenme isteğini uyandırmanın en iyi yolu içerik yayınlamaktır. eMarketer sitesinde paylaşılan son veriler de bunu kanıtlar nitelikte. “İçerik sosyal medyanın benzinidir,” adlı Nisan 2011 raporlarında, AOL ve Nielsen Online insanların online ortamda içerikleri nasıl paylaştığını analiz etmek için 10 binin üstünde sosyal medya mesajı topladı.

Bu araştırmada en çok dikkat çeken bulgu, paylaşımların yüzde 60’ının yayınlanmış içerik linki olmasıydı. Buna ek olarak paylaşımların yüzde 36’sı da iliştirilmiş içeriklerdi. Yüzde 4’lük ve pek kayda değer olmayan dilim ise marka ve kurumsal web sitelerinin URL’leri oldu. Bu demektir ki, ister iliştirilmiş, ister link olsun, paylaşımların yüzde 96’sı web sitelerinden değil, içerikten kaynaklanıyor.

İçerik Paylaşımında E-mail Alışkanlığı Sürüyor

Bu çalışmada ayrıca, hangi kişilerin ne tür şekilde hatta kimlerle paylaşım yaptığı da ortaya çıkarıldı. E-mailler, hala bir paylaşım aracı olarak ipi göğüslerken (% 93), sosyal ağlarda yakın takibini sürdürüyor (% 89). Bloglar da yüzde 82’lik bir paya sahip. Sonuç olarak, bu verilerden yola çıkarak, insanların farklı gruplarla farklı yollarla paylaşım yaptığını öne sürebiliriz. Farklı grupların kendilerine özgü paylaşım davranışlarını anlamaya başladığımız zaman pazarlamacılar olarak müşteri adaylarına ulaşmanın en doğru yöntemlerini saptayabiliriz.

Bir Pazarlamacı İçin Bu Veriler Ne Anlam İfade Ediyor?
İş online paylaşıma geldiğinde, şirketlerin sadece bir web sitesinin olması maalesef yeterli değil. Web’de varolmanın sadece bir web sitesi sahip olmaktan ibaret sayıldığı günler artık çok geride kaldı.

Akıllı inbound pazarlamacılar, online olarak ulaşılabilir olmak için, yayınlanmış içerik yaratmanın önemini çok iyi bilirler. Daha akılcı bir yaklaşım ise düzenli bir şekilde içerik yaratıp, sosyal medyaya küçük tohumlar misali bunları yayanlardır. Bu içerikler paylaşıldıkça geniş kitlelere ulaşır. Yani, iyi bir web sitesine sahip olsanız bile, sağlam bir içerik stratejisi oluşturmanız şarttır.

Sosyal paylaşım, online ulaşılabilirlik adına, çok değerli ve efektiftir. Sonuç olarak, dünyanın en güzel web sitesine de sahip olsanız, içerik olmadan webin kara deliğinde yitip gitmeniz kaçınılmazdır.

İçerik Paylaşımında E-mail Alışkanlığı Sürüyor

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir