Anasayfa » ALINTI » Mobil Hayat Güvenliği

Mobil Hayat Güvenliği

ABD akıllı telefon kullanıcıları üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kullanıcılar akıllı mobil telefonlarda en çok kişisel gizlilikleri konusunda endişe duyuyorlar. Bunun hemen ardından güvenlik endişesi geliyor.

Akıllı telefon kullanıcıları aplikasyonlar kanalıyla bilgi paylaşmak konusunda tedirginler fakat yinede kendilerini güvende hissettikleri takdirde paylaşıyorlar. Kendilerini korumak için güçlü şifreler yazıyorlar ve güvenlik şartlarını harfiyen yerine getirmeye çalışıyorlar. Bunlara rağmen akıllı telefon kullanıcılarının  sadece %36’sı kişisel bilgilerinin kendi kontrollerinde olduğuna inandığını belirtmiş.

Kullanıcılar için izlenme endişe verici bir durum yaratıyor , yaklaşık %75 oranla kullanıcılar akıllı telefonlarında izlenmekten hoşlanmıyor.

Şimdilik mobil izlenme masaüstü izlenmesi kadar yaygın olmasada kafaları karıştırıyor. İnsanlar akıllı mobil telefonlarını kişisel aksesuarları olarak görüyorlar ve hayatlarının bir parçası haline getiriyorlar. Mobil izlenme masaüstü izlenmeden farklı olarak özel hayata müdahale olarak görülebiliyor.

Reklamverenler ve kullanıcılar arasında zamanla kendi kendine gelişecek bir sistemle bu izlenme hissi ortadan kaldırılabilir. Sonuçta her durumda özel hayata biraz daha saygı hepimiz için her ortamda gerekiyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir