Anasayfa » ALINTI » İzlanda’nın Yeni Anayasası Sosyal Ağlarda Oluşuyor

İzlanda’nın Yeni Anayasası Sosyal Ağlarda Oluşuyor

İzlanda'nın Yeni Anayasası Sosyal Ağlarda OluşuyorVolkan patlamaları ve ekonomik krizlerle zor bir yıl geçiren İzlanda’da yeni anayasa hazırlıkları Facebook’ta devam ediyor.

Yeni anayasa için hazırlanan taslak sosyal ağlar üzerinden halka soruluyor ve gelen öneriler değişiklik olarak taslağa yansıtılıyor.

Anayasa Konseyi, yeni anayasanın oluşturulmasında halkın katılımını en yüksek düzeyde tutmak için taslak metni internet sitesine yerleştirdi. Sosyal medyada da halkın nabzını tutmak isteyen Konsey, sosyal ağlarda anayasa için açılan sayfalara taslak metni yerleştirdi.

Bu sayfaları takip eden üyelerden anayasa maddelerine ilişkin öneriler toplayan Konsey, gelen yorumları değerlendiriyor ve bu yorumlardan hangisine onay verildiğini yeniden paylaşıyor.

Konsey üyeleri yeni anayasa için çok sayıda öneri geldiğini ve bu öneriler üzerine başlatılan tartışmaların yoğun ilgi gördüğünü dile getiriyor. Bununla birlikte Konsey üyeleri ve milletvekillerinin anayasa taslağı üzerindeki görüş ve eleştirileri kamuoyuna aynı gün açıklanarak tam şeffaflık sağlanıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir