Anasayfa » ALINTI » Markalar Daha Fazla Kazanmak için Twitter’a Yüklenmeli
Markalar Daha Fazla Kazanmak için Twitter’a Yüklenmeli

Markalar Daha Fazla Kazanmak için Twitter’a Yüklenmeli

Markalar Daha Fazla Kazanmak için Twitter’a YüklenmeliKantar Media Compete’ın yaptığı yeni bir araştırma Twitter’a henüz yolu düşmemiş markalara ışık tutacak cinsten. Markaların Twitter’dan yolladığı mesajların tüketiciler üzerinde fazlasıyla etkili olduğunu ortaya koyan araştırma, Twitter’a henüz adım atmamış markaların kulak vermesi gereken önemli sonuçlar sunuyor.  Bu araştırmanın sonuçlarına göre her 3 Twitter kullanıcısından 2’si Twitter’dan etkilenerek satın alma işlemini gerçekleştiriyor.

Nisan ve Mayıs ayı verilerine göre, Twitter kullanıcılarının yüzde 66’sı Twitter hesabı olan markalar ve onların yazdıkları tweetlerden büyük ölçüde etkileniyor.

Ayrıca tüketicilerin %31’i beş veya daha fazla perakendeci hesabını takip ederken, %30’u otuzdan fazla markayı takip ettiklerini söylüyor. Ayrıca katılımcıların %59’u markaların promosyon ve kampanyalarından haberdar olmak ve büyük indirimleri kaçırmamak için Twitter’da takipçi oluyor.

Bu sonuçlar kullanıcıların takip ettikleri markalarla daha sıkı bir ilişki içerisinde olmak istediğini ve kampanyaları anında duymak istediğini gösteriyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir