Anasayfa » ALINTI » Olimpiyatlar Sosyal Medyada
Olimpiyatlar Sosyal Medyada

Olimpiyatlar Sosyal Medyada

Olimpiyatlar Sosyal MedyadaBununla birlikte sporcuların sosyal medya veya blog hesaplarında Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne (IOC) göre yasaklanan sınıflardan bir içerik bulunursa, sporcu oyunlardan men edilecek.

Avustralya Olimpiyat Komitesi (AOC) tarafından yayınlanan rehbere göre, IOC sporcuları sosyal medyada yer almak, deneyimlerini yazmak, bloglarda yer vermek ve Tweet göndermek konusunda destekliyor. Ama sporculardan otokontrollü hareket etmeli, gazeteci gibi olayları yazmamaları, kötü sözler veya fotoğraflar içeren mesajlar göndermemeleri isteniyor.

2008 yılındaki son Pekin Olimpiyatları’nda düzinelerce sporcu blog sayfalarından gelişmelere yer verdi. Twitter o dönemde de önemli bir fenomendi, ama video yüklemek yasaktı ve telif hakkı sorunları gerekçesiyle video yüklemenin de önünde engeller vardı.

Olimpiyat alanlarından video yayını ve ses kaydı yapmak hala yasak. Ama sporcular bloglarına veya Twitter hesaplarına oyun alanlarının dışında çekilen videoları gönderebilecek. IOC, gelirinin önemli bir bölümünü televizyon ve çevrimiçi medya haklarının satışından elde ediyor. Bu nedenle fikri mülkiyet hakları konusunda son derece korumacı davranıyor.

Tüm sosyal medya aktiviteleri Olimpiyat Kurulu’nun onayı çerçevesinde gerçekleşebiliyor. Rehberde yer alan yasakları yapanlar ise oyunlardan men edilerek cezalandırılıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.