Anasayfa » ALINTI » Sosyal Ağlarda Ne Kadar Zaman Geçiriyoruz?
Sosyal Ağlarda Ne Kadar Zaman Geçiriyoruz?

Sosyal Ağlarda Ne Kadar Zaman Geçiriyoruz?

Sosyal Ağlarda Ne Kadar Zaman Geçiriyoruz?comScore DataMine’ın son yayınlandığı rakamlara göre var… Ancak sayıları çok fazla değil.

Nisan 2011 ölçümlerine göre sosyal ağlarda en çok vakit geçirenler İsrailliler. Ayda ortalama 10,7 saatlerini Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda geçiren İsrailli kullanıcıların ardından 10,3 saat ile Ruslar geliyor. Üçüncü sırada 8,4 saat ile Arjantin geliyor. Türkiye ise çok az bir farkla, kullanıcı başına ayda ortalama 7,9 saat geçiren Filipinlerin hemen arkasından 7,8 saat ile beşinci sırada.

20 ülkenin kullanıcılarının sosyal ağlara ayırdıkları sürelerin değerlendirildiği araştırmada Şili’den Almanya’ya, Malezya’dan ABD’ye kadar diğer ülkelere ait dikkat çekici rakamlar da yer alıyor.

Listede Türkiye’yi Venezüella ve Kolombiya 7 saat aylık ortalama ile takip ediyor. Şili 6,7 saat, İngiltere ve Meksika 5,3 saat, ABD 5,2 saat, Malezya 5,1 saat, Almanya 5 saat ile yer alırken son sırada ise 4,5 saat ile Norveç geliyor.

Sosyal Ağlarda Ne Kadar Zaman Geçiriyoruz?

Araştırmada ülkeler dışında farklı bir ayrım yok ama yaş gruplarına göre ayrıldığı taktirde, özellikle 15-24 yaş aralığının bu ortalamayı yükselttiğini tahmin etmek zor değil.

Türk kullanıcılarının internet üzerinde geçirdikleri aylık ortalama sürenin 29,4 saat olduğunu daha önce sizlere aktarmıştık. Buna göre Türk kullanıcılar internette geçirdikleri sürenin %26,5’ini sosyal ağlarda geçiriyorlar. Bunun zamanın büyük bir kısmını Facebook’a ayırdığımızı düşünmek de yanlış olmayacaktır.

Görsel Kaynak: Ebuzzedge

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.