Anasayfa » ALINTI » Türkiye, Facebook Dünya Sıralamasında 3’üncülüğe Yükseldi!
Türkiye, Facebook Dünya Sıralamasında 3’üncülüğe Yükseldi!

Türkiye, Facebook Dünya Sıralamasında 3’üncülüğe Yükseldi!

Türkiye, Facebook Dünya Sıralamasında 3’üncülüğe Yükseldi!Socialbakers.com’un bugün* açıkladığı verilere göre Türkiye, İngiltere’yi geçerek dünya sıralamasında 3.’lüğe yerleşti.

Türkiye, geçtiğimiz ay kullanıcı sayısına 727 bin kişi daha ekleyerek, yüzde 2.5’luk bir büyüme oranı kaydetti. İngiltere’yi 400 bin kişiyle geçen Türkiye’de şu an Facebook kullanıcı sayısı 30 milyona yaklaşmış durumda. İngiltere’yi geçmemizin bir sebebi Türk kullanıcılarının artması gibi görünse de, aslında bir ay içinde İngiltere’nin yaklaşık 1,5 milyon Facebook kullanıcısını kaybetmesi yerini kaptırmasının bir nedeni olarak görülebilir.

Bir ay içerisinde 6,5 milyon kullanıcı kaybetmesine rağmen Amerika Birleşik Devletleri yaklaşık 150 milyon kullanıcı sayısıyla birinci sırada yer alıyor. 37 milyon kullanıcısıyla Endonezya ise geçtiğimiz ay 1,5 milyon kişi daha artarak listenin ikinci sırasında bulunuyor.

*31 Mayıs 2011

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir