Anasayfa » ALINTI » Twitter Facebook’a Tam Rakip Olacak
Twitter Facebook'a Tam Rakip Olacak

Twitter Facebook’a Tam Rakip Olacak

Twitter Facebook'a Tam Rakip OlacakSosyal ağ dünyasının iki büyük rakibi ufak çatışmalarını savaşa çevirmek için son hazırlıklarını yaptı. Geçtiğimiz aylarda Twitter başına tekrar geçen Jack Dorsey ilk iş olarak Facebook‘a rakip bir sistem oluşturacağını duyurmuştu.

Dorsey, Twitter’ın gerçek potansiyelini daha kimsenin bilmediğini bunu tüm dünyaya kanıtlayacağını da açıklamalarına eklemişti. Twitter geçtiğimiz ay global dillere de yer vererek bu konuda ilk adımını attı.

Twitter’a Fotoğraf Yükleyebileceksiniz

Mikroblog sitesinin ikinci stratejisi ise Facebook’un en güçlü olduğu noktaya saldırmak olacak. Mevcut Twitter CEO’su Dick Costolo D9 konferansı sayesinde yaptığı konuşmada mikroblog sitesinin yeni hizmetini de tanıttı.

Twitter kullanıcıları, tweet’lerine fotoğraf eklemek istedikleri zaman aracı siteleri kullanmak zorunda kalıyordu.

Yeni dönemde ise her kullanıcı kendi Twitter hesabına fotoğraf yükleyebilecek. Bu sayede mikroblog sitesi Facebook’u ünlü eden bu özelliği geç de olsa sisteminde kullanmaya başlayacak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Bu ataktan sonra ilerde video içinde bir atak olacağı kesin. Bence asıl can alıcı nokta bu. Facebook un vazgeçilmez noktası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir