Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya’nın Gereksiz İşleri
Sosyal Medya’nın Gereksiz İşleri

Sosyal Medya’nın Gereksiz İşleri

Sosyal Medya’nın Gereksiz İşleriSon yıllarda ünlülerle hayranlarının arasındaki iletişimi en yaygın şekilde gerçekleştiren Twitter bu popülerliğini sosyal ağ sektöründen daha fazla pay almak için kullanmak istiyor.

Gerçek gücünü dünyaya göstermek isteyen Twitter yönetim 2011 yılına üst üste projelerle giriş yaptı. İlk önce dünya dillerine destek vermeye başlayan Twitter daha sonra ise fotoğraf ve video yayınlama servisini tanıttı.

Twitter’dan Yeni Servis

Şimdi ise mikro blog sitesi uzun süredir başka adresler üzerinden yürüttüğü bir içeriği kendi bünyesine katıyor. 140 karakter sınırlaması yüzünden kullanıcılar tweet’lerinde bulunan adresleri kısaltarak yayınlıyordu.

Kısaltma işlemi ise aracı sitelerin yardımlarıyla gerçekleştiriliyordu. Ancak Twitter bundan sonra link kısaltma hizmetini otomatik olarak verecek. Sistem şimdilik Amerika’da devreye girdi ama önümüzdeki günlerde ülkemizde de kullanılmaya başlanacak.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Twitter’da yaptığı yeniliklerle Google gibi takip edilmesi zor bir yapı içine girdi. Gün geçmiyor ki yeni birşeyler çıkartsınlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir