Anasayfa » ALINTI » Uzaydan Check-in Yapıldı
Uzaydan Check-in Yapıldı

Uzaydan Check-in Yapıldı

Uzaydan Check-in YapıldıKonum paylaşma ağı Foursquare’in 390 milyon ulaşan gönderimi içinde bir tanesi diğerlerinden çok farklı. Uluslararası Uzay İstasyonu’nu da ‘konumlar’ arasına alan siteye ilk ‘check-in’ mesajı UUİ komutanı astronot Doug Wheelock tarafından gönderildi.

Foursquare’in Nisan ayında 1 million olan kullanıcı sayısı şu günlerde 5 milyona ulaştı. Kullanıcı check-inlerine bakıldığında sitenin başta İngiltere olmak üzere Avrupa’da, Çin, Japonya, Endonezya, Brezilya, Güney Afrika ve Türkiye’de oldukça yaygın oldugu görülüyor.

Bu 5 milyon kullanıcının paylaştığı ‘check-in’ sayısıysa 390 milyona ulaştı. Ancak bunlardan bir tanesi diğerlerinden çok farklı.

Nasa ve Foursquare arasında yapılan anlaşmayla, Nasa’nın Foursquare sayfalarında kullanıcıların Nasa Explorer Badge’ini açabilecekleri mekanlar sunuluyor. Dünyanın dışında da check-in kabul eden Foursquare’de, test için uzaydan check-in yapan ilk kullanıcı Uluslararası Uzay istasyonu komutanı olan Nasa astronotu Doug Wheelock oldu.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir