Anasayfa » ALINTI » Firmalar İçin Facebook Dersi
Firmalar İçin Facebook Dersi

Firmalar İçin Facebook Dersi

Firmalar İçin Facebook DersiFacebook, internet devi Google‘ın yeni sosyal ağ hizmeti Google+’ta firmaların açtığı sayfaları silmesinin ardından, firmalar için nasıl Facebook sayfası oluşturulacağını anlatan bir sayfa oluşturdu.

Öğretici sayfa, Google’ın her ne sebeple olursa olsun firma ve kurumların Google+’a sayfa oluşturmaları halinde sorgusuz sualsiz silineceğini duyurmasından sadece birkaç gün sonra yayınlandı.

Öğretici sayfa sayesinde, firmalar sadece kendi sayfalarını yapmayı öğrenmekle kalmıyor. Sayfada aynı zamanda Facebook reklamlarının nasıl verileceği gibi konulara da yer verilmiş. Bu sayede çok daha fazla kullanıcıyla buluşmayı hedefleyen firmalar, sosyal ağın gücünü kullanarak hem kullanıcılarla buluşma noktasına sahip olabiliyor hem de hedef kitlelerine daha kolay erişebiliyor.

Öte yandan internet devi Google ise, her ne kadar şu an için firmaların oluşturduğu sayfaları Google+’dan siliyor olsa da Facebook’un bu atağı karşısında yeni bir karar almış durumda. Google yetkilileri, birkaç ay içinde sadece firmalar için özel bir hizmet sunacaklarını duyurdu.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.