Anasayfa » ALINTI » Google, Rusya’yı Rezil Etti
Google, Rusya'yı Rezil Etti

Google, Rusya’yı Rezil Etti

Google, Rusya'yı Rezil EttiRus haber ajansı RİA Novosti, Google arama motoruna yazılan belirli kelimelerle “gov.ru” veya “gov.ua” sitelerindeki gizli belgelere ulaşabildiğini, bu belgelerin ise Ticaret Odası, Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve bazı devlet belgelerine ait olduğu aldığı belirtildi.

Google aracılığıyla ortaya çıkan 200 belgede “gizli” ve “resmi kullanım için” şeklinde ibarelerin yer aldığına dikkat çekti.

Federal Anti-Tekel Servisi ve Ticaret Odası söz konusu haberler üzerine yaptıkları açıklamada, Google’ın kendilerine ait gizli belgeleri yayımladığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını ileri sürdüler.

Açıklamada, “Arama motorunda (Google) bizim gizli verilerimize ulaşılamıyor. Onlar sadece kamuya yaptığımız açıklamaları gösterebilirler” denildi.

Ticaret Odası’nın açıklamasında, “Ticaret Odası’na ait ac.gov.ru adresindeki web sitesi hiçbir zaman kısıtlı erişim hakkının bulunduğu bilgileri yayımlamadı ve bundan sonra da asla yayımlamayacak” ifadesine yer verildi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir