Anasayfa » ALINTI » Hacker’dan Korkma, Eşinden Kork
Hacker'dan Korkma, Eşinden Kork

Hacker’dan Korkma, Eşinden Kork

Hacker'dan Korkma, Eşinden KorkAraştırmaya katılanların yüzde 33′ü şimdiye kadar partnerinin e-posta ya da cep telefonu arama kaydına ‘göz attıklarını’ kabul etti ve bu oran evli çiftlerde yüzde 37′ye çıkıyor. Ergen gençlerin ebeveynlerinin yüzde 60′ı da çocuklarının e-posta ya da arama kayıtlarını karıştırdıklarını itiraf etti.

Ankete katılanların yaşı küçüldükçe ajanlığa bulaştığını itiraf edenlerin oranı da artıyor. 25 yaş altı katılımcıların açık ara önde oldukları ortaya çıktı. Ebeveynlerin yüzde 59′u ise çocuklarının hareketini GPS teknolojisini kullanarak takip ettiklerini söyledi.

Retrevo’nun açıklamasına göre, tüketiciler, yakınlarına olan korkularının, sosyal ağlardaki kişisel özellik alanlarındaki güvenliğe oranla daha fazla olduğunu belirtti. Bu güvenin, teknolojinin kabullenilmesi ve özel hayatın korunmasının genç nesilde azalması olarak yorumlanabilir mi, bu şimdilik bir soru işareti. Hayatınızın en ufak detayına kadar paylaşılması imkanı sunan Facebook gibi siteler sayesinde özel hayatı gizleme ya da korumaya yönelik hareketler daha azalmış durumda olabilir. Genç nesilin, erkek arkadaşının masanın üstünde bıraktığı cep telefonunu karıştırmaya çok yeltenmeyeceği ortada, ta ki tüm gece mesajlaştığının annesi olmadığı anlaşılana kadar.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir