Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medyayı Yeniden Düşünmek…
Sosyal Medyayı Yeniden Düşünmek...

Sosyal Medyayı Yeniden Düşünmek…

Sosyal Medyayı Yeniden Düşünmek...Sosyal medya platformları, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler ve kar amacı gütmeyen sosyal kuruluşlar için cazibesini artırırken, bazı şirketler sosyal medyadaki varlıklarını artırmak için artık bir ajansla çalışma ve eleman istihdam etme yolunu seçebiliyorlar.

Buna karşılık şirketlerin eğer doğru bir içerik pazarlama stratejisi yoksa sosyal medya platformlarında varolmak için gösterdiği tüm bu çabalar hedefsiz atışlar olarak kalmaya mahkum görünüyor.

Sosyal medya platformlarında etkinlik sağlayarak, online ortamdaki bilinirliğinizi veya şöhretinizi izleyebilir; müşterilerinizin endişelerini giderebilir; şirketinizle ilgili güncel gelişmeleri paylaşabilir; buradaki trafiği web sitenize yönlendirebilir; marka sadakatini oluşturabilir; prestijinizi koruyabilirsiniz. Tüm bunların hepsini birarada sağlamak da mümkündür.

Sosyal medya, içerik pazarlama stratejisinin sadece bir parçasıdır. Sosyal medya, SEO ve blogging gibi birçok bileşeni kapsayan içerik pazarlama kampanyası ile kurumlar geniş bir izleyici kitlesine ulaşabilir, fikir liderlerini etkileyebilir ve daha fazla sayıda müşteri adayı ile buluşabilir. Dolayısıyla şirketlerin etkili bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmak için tüm bu parçaları birbiriyle etkin bir şekilde entegre edebilecek uzmanlıklara ihtiyacı vardır. Okuldan yeni mezun ve sosyal medya meraklısı gençlere değil.

Başka bir ifadeyle doğru bir pazarlama stratejisi yalnızca ne 140 karakterlik mesajlara sığdırılabilir, ne de sadece Like sayısıyla ölçülebilir. Birçok kişi Facebook veya Twitter’da profil ayarlarını veya sayfa düzenlemeyi bilmenin, 100 yıllık markaların kaderini, sadece bu platformların eline teslim etmek olmadığını gayet iyi bilir.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir