Anasayfa » ALINTI » Twitter’dan Google’a Yılın Çalımı
Twitter'dan Google'a Yılın Çalımı

Twitter’dan Google’a Yılın Çalımı

Twitter'dan Google'a Yılın ÇalımıGoogle’ın gerçek zamanlı arama özelliği, sonuçlarını Twitter, Facebook, FrendFeed, MySpace ve bloglar gibi sosyal medya araçlarından bularak kullanıcılara gerçek zamanlı olarak aktarıyordu.

Fakat işler Google’ın planladığı gibi gitmedi ve şuan için Google RealTime hala kapalı. Bu hizmete girmek isteyen kullanıcılar, karşılarında 404 hata mesajını buluyorlar.

Google’dan tam bir açıklama gelmese de, bu kapanmadaki sebebin Twitter olduğu ortaya çıkıyor. Twitter ile olan anlaşmanın bozulması ve yenilenmemesi ayrıca Google+’ın çıkması ile beraber Facebook ile arasının gittikçe açılması, RealTime’ın işini oldukça zora soktu.

Twitter, anlaşmayı yenilemekle kalmayarak Google’ın rakibi olan Microsoft Bing ve Yahoo ile anlaşarak, Google’a çok büyük bir çelme atmış oldu.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. Google+ bir nevi craiglist benzeri ekşi duyuru gibi oldu, başka nevi portfolyo paylaşımı, bir yandan da networking. öbür taraftan da proje bazlı iş ilanları. Hatta dating işine de yarar. Büyük markalar da girer, promosyona da yarar. Hatta bakınız https://plus.google.com/104651359616756156045/posts

    Velhasıl, twittere bir şey demiyorum ama netteki kıyasla yüzüne bile bakılmayan micro’nun google’ın yanından bile geçemeyen bing’i ile mazinin yıldızı yahoo’nun katkısı ne olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.