Anasayfa » ALINTI » Twitter’dan Yeni Rekor
Twitter'dan Yeni Rekor

Twitter’dan Yeni Rekor

Twitter'dan Yeni RekorTwitter, Facebook ile beraber en popüler iletişim sitelerinden biri. Twitter’da günde atılan Tweet sayısı 350 milyarı geçtiği bilinen bir durum. Peki saniyede ne kadar çok Tweet gönderiliyor ?

Geçtiğimiz aylarda İngiltere’de bir anne, kızı havuzda boğulurken ilk hamlesini Twitter’dan yana kullanmıştı. Kızının boğulduğunu Twitter’da yazan anne, bizlere Twitter çılgınlığını özetleyen, acı bir örnek.

Twitter’ı en aktif şekilde kullanan ülkelerin başında ABD ve Japonya geliyor. işte Twitter’ı bu kadar yoğun kullanan iki ülkenin, FIFA Bayanlar Dünya Kupası final maçında karşı karşıya gelmesi bizleri yeni bir rekor beklentisi içine sokmuştu.

Beklenen oldu ve Twitter dün yayınladığı bir mesajda final maçında gönderilen saniye başına Tweet sayısının 7196 olduğunu açıkladı.

Dün saniyede 7196 Tweet ile rekor kıran Twitter, büyümeye aralıksız devam ediyor. Bakalım bundan sonraki rekor ne zaman gelecek ?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir