Anasayfa » ALINTI » Check-in Türkiye
Check-in Türkiye

Check-in Türkiye

Check-in Türkiye

Akıllı telefonların en güzel özelliklerinden biri de kuşkusuz, istediğiniz uygulamayı yükleyip kullanabilmek olmalı. Her an, her yerde; gördüğünüzü, düşündüğünüzü ve bulunduğunuz yeri, uygulamalar aracılığıyla sosyal ağlarda paylaşarak bir nevi sesli düşünüp, nerede olduğunuzu belli ediyorsunuz.

Akıllı telefonları uygulama avantajını en iyi şekilde kullanan sosyal ağlardan biri olan Foursquare, gittiğiniz yerlerde sizden bir iz bırakmanızı sağlayarak çevrenizin sizi bulunduğu yerlere göre de değerlendirmelerine olanak tanıyor.

Türk insanı en çok nerede check-in yapıyor? Son yıllarda hava yolu ulaşımının müthiş derecede arttığını Avrupa ve hatta dünya ile aynı klasmanda yer aldığımızı duyuyor, görüyoruz. Social Bakers’dan aldığımız veriler de, bu bilgileri bir nevi doğrular nitelikte. Türkiye’nin en çok check-in yapılan 50 mekan listesinde ilk sırada Atatürk Havalimanı, ardından Sabiha Gökçen Havalimanı yer alıyor.

Listede ilk göze çarpan, Türkiye’de en fazla check-in yapılan 50 mekan olmasına rağmen listede, İstanbul ağırlığını koyuyor. Aslında İstanbul’un nüfusu dikkate alındığında bu sonucu normal karşılamak lazım.

Bir diğer dikkat çekici nokta ise, İstanbul dışındaki illerin listeye ilk giriş yapan mekanları da havalimanları olduğunu göreceksiniz. Bu sonucun, dünyada en fazla check-in yapılan 50 mekan listesini inceleyince de değişmeyeceğini göreceksiniz.

Türkiye ve dünyada en fazla check-in yapılan 50 mekan;Check-in Türkiye

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

2 yorum

 1. Merhaba,

  Eklediğiniz istatistikler foursquare’e değil Facebook Places’e ait değil mi? Ben mi yanlış anladım?

  Sevgiler

 2. Merhaba Hakan Bey,
  Haberin kaynağı aşağıdadır:
  http://www.dijitolog.com/2011/08/check-in-turkiye/

  Ancak sizin de belirttiğiniz gibi, istatistikler Facebook Places’e aittir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir