Anasayfa » ALINTI » Facebook Değişimin Eşiğinde
Facebook Değişimin Eşiğinde

Facebook Değişimin Eşiğinde

Facebook Değişimin EşiğindeYakın zamanda Facebook’ta yine bir tasarım değişikliği yaşanacakmış gibi görünüyor. Zira firma bu konuda bir açıklama yapmasa da bazı kullanıcılarda farklı bir Facebook tasarımı devreye girdi. Yeni tasarımda fotoğraflar yeniden düzenlenmiş.

Birkaç ay önce fotoğraf arayüzünde değişikliğe giden Facebook, bu tasarımı biraz daha geliştirmeyi hedeflemiş. Yeni tasarımda daha küçük bir alanda daha fazla fotoğraf gösterilmesi hedefleniyor. Bu sebeple bir büyük fotoğrafın yanına iki küçük fotoğraf yerleştiriliyor. Tabii bu çoklu resim paylaşımları için geçerli. Tek bir resim paylaşıldığında resimler yine eskisi gibi görüntüleniyor.

Facebook’ta yaşanan ikinci değişim ise “Ticker” özelliği. Bu bölüm bir RSS beslemesi gibi çalışıyor ve arkadaşlarımızdan en son bilgileri sunuyor. Bu özelliğin amacı da sayfanın orta bölümünde sadece resimlere yer vermek olabilir. Çünkü yeni tasarımda tüm iletiler Ticker bölümüne düşüyor.

Tüm bunların yanında yeni Facebook bazı kullanıcılara sorun yaşatmaya başladı bile. Yeni özelliklerin gelişiyle bazı kullanıcılar mesajlar bölümüne erişemedi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir