Anasayfa » ALINTI » Facebook, Gençleri Kimlik Krizine Sokuyor
Facebook, Gençleri Kimlik Krizine Sokuyor

Facebook, Gençleri Kimlik Krizine Sokuyor

Facebook, Gençleri Kimlik Krizine SokuyorOxford Üniversitesi’nin yaptığı araştırma ile son yıllarda inanılmaz bir hızla yayılan sosyal iletişim ağları, insanları takıntılı bireyler haline getirirken, amaçsız ve kibirli bir jenerasyonun doğuşuna neden oluyor.

Facebook ve Twitter başta olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraflarını paylaşan, durum yazan ya da yapılanlara yorum yazan insanların, devamlı ben buradayım psikolojisi ile insanların dikkatlerini çekmek istedikleri belirlendi.

Araştırmanın başkanı Baroness Greenfield, “Özellikle Twitter’da banallik adeta bir trend haline geldi. Bir kimse niçin takip ettiği kişinin kahvaltıda ne yediğiyle ya da nereye gittiğiyle ilgilensin ki? Bu bana küçük çocukların devamlı olarak annelerine ‘Anne bak ne yaptım. Anne bak bunu da yapabiliyorum’ demesini anımsatıyor” dedi. Uzmanlar devamlı olarak bu sitelerde vakit geçirmenin kişide dikkat eksikliğine, anlık mutluluk ihtiyacına ve sözsüz iletişime neden olduğunu açıkladı.

Artık ilişkilerin bile Facebook’ta başlayıp ve bittiği bir dönemde yaşıyoruz. 2010 yılında Facebook’un açıkladığı rakamlara göre, 43.869.800 kişi ilişki durumunu bekar olarak değiştirmiş. 3.025.791 kişinin ise ilişkilerini karışık olarak belirtmiş.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir