Anasayfa » ALINTI » Facebook Hayran Sayfalarını Canladırma Yöntemleri
Facebook Hayran Sayfalarını Canladırma Yöntemleri

Facebook Hayran Sayfalarını Canladırma Yöntemleri

Facebook Hayran Sayfalarını Canladırma YöntemleriArtık hemen hemen başımıza gelen her olayın, sanatçıların, dizilerin, sporcuların, firmaların hayran sayfaları mevcut. Aslında kısaca herşeyin bir hayran sayfası var desem abartmış olmam. Düşünsenize bazı hayran sayfalarının aldıkları ziyaret o sayfanın resmi internet sitesinden daha fazla ziyaret alıyorsa nasıl önemli olmasın ki.

Gelelim hayranlarımızı arttırma yöntemlerine.Bakın nasıl da bilir kişi kesildim hemen bakın bunları bunları yaparsanız size garanti ediyorum ki en az 5000hayran kazanırsınız moduna girdim.Lütfen bu yazımı okurken sizde o moda girmeyin işimiz bir şeylerin garantisini vermek değil, verirsek zaten komik olur.Atalarımızın meşhur bir lafı vardır ”Kelin ilacı olsa kendisine sürer.” diye, eğer bu işin ilacı bende olsaydı 500küsür hayranım olmazdı.

1-Fake hesapların dayanılmaz cazibesi.

Hayran sayfası sayısını arttırmak için kullanılan en ucuz yöntemdir.Sistem en basit olarak şu şekilde işliyor ; Genç bir bayan  veya sanatçı profili açılıyor küçük bir çevre genişletme çalışmasından sonra arkadaşı bol bir profil oluşuyor.Bu arada bu kadar basit anlattığıma bakmayın aslında epey meşakatli bir iştir.Neyse ardından hayran sayfalarına bu profiller yönetici olarak atanır ve tüm arkadaş listesine hayran sayfası önerilir.Ayrıca ara sıra profillerinde o hayran sayfasının bağlantısı paylaşılır.

Peki sizce bu yöntem doğru mudur? Kesinlikle tavsiye etmem.Hedef kitlenize bu şekilde ulaşamazsınız.Önemli olan sadık takipçi kitlenizdir.Elbette katakulle ile de olsa 100.000lerce insanı hayranınız yaptığınız zaman gücünüz tartışılmaz fakat genelde bu tarz sayfalar çoluk çocuğun oyuncağı haline gelmiştir. “Allahını seven beğensin” , “Vatan için ölürüm diyenler” gibi ülkemizin milli,dini duygularını sömüren sayfalar ülkemizde çok rabet görmektedir.Bizim bu tarz fake hesaplarla,duygu sömürmelerle işimiz yok onu kafanızdan çıkartın.Unutmayın,herşeyin doğalı güzeldir!

2-Rakiplerinizi analiz edin.

Yine kendimden örnek vermek istiyorum.Kişisel kendi adıma sahip olduğum bir hayran sayfam var.Peki yaptığım paylaşımlar neler? Genel olarak sosyal medya üzerine diyebiliriz.Dolayısıyla benden daha fazla hayrana sahip olan ve benimle benzer  içerikleri paylaşan isimlerin sayfalarını incelemek yararlı olacaktır.Facebook Hayran Sayfalarını Canladırma Yöntemleri

 

3-Web Sayfanız ve hayran sayfası entegrasyonu önemlidir.

Bir internet sitesi sahibiyseniz veya işte benim gibi bir derme çatma blogunuz varsa hayran sayfası “like box” sosyal eklentisini mutlaka kullanınız.Bunun dışında siteye ilk girer girmez ziyaretçilerinize hayran sayfamızı beğendiniz mi tarzında bir pencere açılmasını sağlayabilirsiniz.Fakat bu bahsettiğim yönetim ziyaretçiyi sıkmamalı o dengeyi kurmak çok önemlidir.kaliteli içeriği ve günlük hatrı sayılır bir ziyaretçi kitlesi olan internet sayfasının hayran sayfasına olan katkısı oldukça büyüktür.

4-Maddi imkanlarınız dahilinde reklam yapmak.

Aslında pek haz etmediğim bir madde fakat ciddi bir internet girişimi düşünün ve bu girişimin hayran sayfasının hareketlenmesi için hayran sayfaları için reklam verebilirler.Çok uzun uzun bahsetmeyeceğim fakat facebook reklamları ile hedef kitleye ulaşabilir ve hayran sayfanızı canlandırabilirsiniz.Ayrıca facebook reklamları dışında küçük kampanyalar da yapabilirsiniz fakat ne yapabiliriz diyorsanız, artık orası sizin yaratıcılığınıza kalmış.

5-Sabırlı olun ve sayfanızı Güncel tutun.

Belirli bir hayran kitlesine ulaştıktan sonra artık paylaşımlarınıza bir değil iki belki beş dikkat etmelisiniz.Çünkü paylaştığınız bağlantılar ne kadar ilgi çekici ve faydalı ise o kadar çok beğenilir ve paylaşılır bu da yaptığınız işlerin popüleritesini gün be gün arttırır.Bu arada o belirli kitleyi yakalamakta zordur bunun içinde sabır gerektiğini unutmayın.

6-Diğer sosyal ağlarınızın gücünü kullanmak.

Facebook dışında diğer sosyal ağlarda etkin olabilirsiniz.Örneğin Twitter’da çok daha fazla takip ediliyor olabilirsiniz.Burada sizi takip eden kişileri hayran sayfanıza yönlendirebilirsiniz.Diğer aktif olarak kullandığınız sosyal ağlarınız varsa onlarda da bu yöntemi kullanabilirsiniz.

 

7-Amatör Düşüncelerinizden kaçının.

Hayran sayfanızı canlandırmak için dışardan her gördüğünüzü kesinlikle uygulamayınız.Komik duruma düşerek herşeyi berbat etmeyiniz.Saçma sapan hayran sayfalarına adresinizi yorum bırakmak,ünlü popüler sayfaların bağlantılarına sayfanızın reklamı niteliğinde alakasız yorumlar yapmak,Twitter‘da bir sanatçının paylaştığı çıplak fotoğrafının (kimden bahsettiğim sanırım anlaşılmıştır.) altına yine hayran sayfanızın linkin atmak çok ucuz hareketlerdir.Bu tarz hareketlerden kaçınınız.Facebook Hayran Sayfalarını Canladırma Yöntemleri

8-Internet’in Dışına çıkmak.

Normal hayatınızda hayran sayfanızın reklamını yapıyor musunuz?Maddi anlamda çok küçük bütçelere ilgi çekici reklamlar yapabilirsiniz.Örneğin hayran sayfanızın bağlantısı yazılı altında beğen butonu olan bir t-shirt ile gezebilirsiniz.Bu tarz sosyal medya t-shirtleri veya sosyal medya ile ilgili olan bu tarz şeyler oldukça sempatik karşılanır ve insanların ilgisini çeker.

Son söz ;Yukarıda bahsettiğim tespitlerin hemen hemen hepsini bazı hayran sayfalarında denediğimi ve olumlu sonuçlar aldığımı söyleyebilirim.Bu sonuçları kişisel hayran sayfamda denemeye inanın vaktim olmadı hani meşhur bir söz vardır “Terzi kendi söküğünü dikemez” diye, işte aynen öyle!

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

4 yorum

 1. Verdiğiiz bilgiler için çok teşekkürler. Fakat ben bir şeyi bir türlü anlayamadım. Diyelim ki, hayran sayfamızı web sitemiz ile entegre ettik. Ve sonra, birisi web sitemiz üzerindeki beğen düğmesini tıklayarak beğendi. Bu aşamadan sonra neler oluyor?

  1- O beğenen kişi sayfamızın hayranlarından biri mi olmuş oluyor? Bunu neden soruyorum? Çünkü; düğmenin üzerinde sadece “beğen” yazıyor, “Bu beğendiğin sayfanın facebook üzerinde bir hayran sayfası var, onun hayranı ol” yazmıyor. Yani benim facebookta internet sitemle ilgili bir hayran sayfam olduğunu bilmiyor. Her sayfama da “Benim facebookta hayran sayfam var, eğer şu beğen düğmesini tıklarsan onun hayranı olmuş olursun” yazamayacağıma göre; ziyaretçi facebook sayfamdan habersiz olarak beğen tuşunu tıklayacak. Buna rağmen otomatik olarak sayfamın hayranı mı olmuş oluyor?

  2- Diyelim ki sitemde; “Beğen” düğmesini tıklayan herkes facebook sayfamın hayranı olmuş olacak. Bu durumda sonraki günlerde benim hayran sayfamı ne şekilde takip etmiş olacak? Ya da takip etmiş olacak mı? Mesela ben, sitenin birindeki bir facebook düğmesini tıklamıştım. Ve ondan sonra artık benim facebook profilime, o siteden haberler gelmeye başladı. Ama benim tıkladığım düğme, beğen düğmesi miydi, neydi hatırlamıyorum. Ben de böyle yapmak istiyorum. Yani hayran sayfamın sadece bir kez beğenilip, gidilmesini değil, takip edilip, yeni eklediğim şeylerin gözükmesini istiyorum. Yani sayfama abone gibi bir şey olmalarını istiyorum. Bunu yapmam için sadece facebooktaki “sitenize beğen düğmesini ekleyin” denilen yerden kodu alıp, beğen düğmesini siteme eklemem yeterli mi? Verebileceğiniz her türlü cevap için şimdiden teşekkürler.

 2. Merhabalar
  Yazınız için teşekkürler, bazı yöntemler işe yarayabilir ama beklenen kitleyi yakalayabilirmiyiz onu bilemiyorum, neyse ilk olarak kendimden bahsedeyim kısaca , bir işim var çalışıyorum evliyim ama internet benim hayatım, pc’de zaman zaman bişeylere sararım bir dönem, film izlerim sıkılana kadar, sonra pc oyunları vs derken bir web sitesi kurdum hiç anlamadığım halde siteyi gayet güzel yaptım tek bilgim biraz grafik tasarımdı oda yetti kendimce bu arada yazmayı çok severim ama kendi yazılarımı yazmak için pek vaktim olmuyor aslında vakit çok ama ben yazılarıma vakit ayırmıyorum, weble uğraşırken yazdım tabi bişeyler herneyse şimdide ben nette yine sıkıldım bugün işteyken dedim bir facebook hayran sayfası kurayım kurdum şuan tek beğenen benim dahaca bugün kurdum, facebook sayfama neler yapabilirim diye araştırıken bu site denk geldi ve yazını okudum, benım sorumla yazdıgın bir öneri aynı ama anlayamadığım bir nokta var onu sorayım size, siz yukarıda demişsiniz ki ; Rakiplerinizi analiz edin , ben bunu yaptım benim yapacağım tarzda bi hayran sayfasına baktım en eski gönderilerine kadar baktım sadece 14 yazı paylaşmış kısa yazılar ama sayfayı 200.000 bin küsürlerde kişi beğenmiş şaştım kaldım bu nasıl oluyor, sayfada ilgi çekecek birşey pek yoktu yani sayfa hakkında bilgi yazılmamış veya hani olurya bazı sayfalara giriyorsunuz hoşgeldınız mesajı felan bu tarz hiç birşey yok ama sayfada hayran sayısı süper, bu konu hakkında bılgınız varmı?

 3. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde (buradan http://www.sosyalmedyapazarlama.com/2011/08/facebook-hayran-sayfalarini-canladirma-yontemleri/) facebook ile ilgili ufak bir bilgi notu ve http://www.sadeceon.com/Categories/online-pazarlama/facebook sayfamıza ait bir link paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Yusuf Yıldırım
  Marketing Specialist
  http://www.sadeceon.com
  marketing@sadeceon.com

 4. teşekkürler çok güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir