Anasayfa » ALINTI » Facebook Tahtından İnmek Bilmiyor
Facebook Tahtından İnmek Bilmiyor

Facebook Tahtından İnmek Bilmiyor

Facebook Tahtından İnmek BilmiyorMarkalar ve web sitesi sahipleri sosyal ağlarla bütünleşmeye tam gaz devam ediyor. Yeni kayıt ve kullanıcı sayısını artırmak için yapılan bu girişimlerin hepsinde yarış sert bir şekilde ilerlerken ikinci çeyrek sonuçlarına göre Facebook önde gitmeye devam ediyor.

Janrain tarafından yapılan ve ikinci çeyrekteki sosyal platform kayıtları ve paylaşım oranlarını içeren araştırmanın sonuçlarına göre Facebook yüzde 39 ile ilk sırada yer alırken bu işe yeni giren Google yüzde 30 ile onu takip ediyor. Yahoo ve Twitter ise sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 8 oranlarıyla arkadan geliyor.

350 binin üzerinde web sitesinden alınan verilere göre medyada ve yayıncı sitelerde Facebook en popüler paylaşım platformu olurken Google+’ın girdiği bu yeni pazarda Yahoo üçüncü sıraya geriliyor. Facebook ile giriş yapan kullanıcı sayısı ilk çeyrekten ikinci çeyreğe yüzde 20’lik bir artış gösterdi.

Facebook Tahtından İnmek Bilmiyor

Paylaşılan içerikte de önde

Sosyal platformlar ile yapılan girişlerin yanı sıra içerik paylaşımında da Facebook başı çekiyor. Kullanıcıların yüzde 59’u içeriği Facebook arkadaşlarıyla paylaşırken Twitter yüzde 33 payla birkaç adım geriden geliyor.

Janrain’e göre web siteleri, sosyal platformlar üzerinden yapılan girişler için seçenekleri geniş tutmalılar. Bu sayede daha çok kullanıcının sitelerine giriş yapması ve bağıntının çok daha sağlam olması öngörülüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir