Anasayfa » ALINTI » Facebook Telefon Rehberinizi de Çalıyor
Facebook Telefon Rehberinizi de Çalıyor

Facebook Telefon Rehberinizi de Çalıyor

Facebook Telefon Rehberinizi de ÇalıyorFacebook’la ilgili dikkat çekici bir güvenlik açığı gündemde. Sosyal paylaşımsistemi, akıllı telefonlara yüklenen yazılımlarla kullanıcıların telefon rehberlerini kullanıcıları uyarmadan elde ediyor.

Gizlilik var ama…

Herkesin telefon rehberini elde etmesimümkün olmasa da bu konuda kendinizi güvene almak için ‘https://www.facebook.com/friends/ edit/?sk=phonebook’ adresine girerek orada bir telefon rehberi olup olmadığına bakmanızda fayda var. Her ne kadar Facebook içindeki gizlilik sözleşmesi bunları herhangi bir şey için kullanmayacağını belirtse de yine de tümtelefon rehberinin alındığının kullanıcılara söylenmeden alınması gerçekten de rahatsızlık yaşatıyor.

Önlemek mümkün

Eğer bu telefon rehberinin Facebook üstünde durması sizi rahatsız ediyorsa hemen şu adrese gidin: “https://www.facebook. com/contact_importer/ remove_uploads.p hp?r=%2Fphonebook.” Buradan ‘kaldır’ ya da ‘remove’ seçeneğini işaretlediğinizde telefon numaralarının silindiği bilgisi veriliyor. Ama bu telefon rehberinin silinip silinmediği bir şekilde Facebook’un insafına kalıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir