Anasayfa » ALINTI » Google 182 Milyon Dolar Ödediği Slide’ı 1 Yıl Sonunda Kapatıyor
Google 182 Milyon Dolar Ödediği Slide’ı 1 Yıl Sonunda Kapatıyor

Google 182 Milyon Dolar Ödediği Slide’ı 1 Yıl Sonunda Kapatıyor

Google 182 Milyon Dolar Ödediği Slide’ı 1 Yıl Sonunda KapatıyorSlide’ın kurucusu Max Levchin de bu gelişme ile birlikte Google’dan ayrılacak. AllThingsD’nin haberine göre Slide ekibinde yer alan diğer önemli bir isim; Jared Fliesler da Google’dan ayrılacak isimler arasında yer alıyor. Google sözcüsü konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Max, farklı fırsatları değerlendirmek için Slide ve Google’dan ayrılmaya karar verdi”.

Google tarafından satın alınmış olmasına rağmen bağımsız olarak faaliyetini sürdüren sosyal uygulama firması Slide’a ait ürünlerin Prizes.org hariç tümü bu gelişmeyle birlikte birkaç ay içerisinde kapatılacak.

Slide çalışanlarının büyük kısmı Google’da farklı görevlere kaydırılacak. Ekibin 100′e yakın personelinin çoğunun YouTube’ta görevlendirilmesi bekleniyor.

Slide 2005 yılında, PayPal’in kurucularından Max Levchin tarafından hayata geçirilmiş ve MySpace ile Facebook uygulamaları ile büyük başarı yakalamıştı. Google’ın sosyal ağ atılımlarının bir parçası olması amacıyla satın alınan Slide, hızla gelişen bu alanda Zynga gibi önemli rakiplere karşı pek büyük başarılar yakalamayı başaramadı.

Google+’ın da devreye girmesiyle beraber daha da kenarda kalan Slide’ın kurucusu Max Levchin’in ayrılma kararını bu sebeple verdiği tahmin ediliyor. Halen Yelp’in yönetim kurulunda yer alan Levchin aynı zamanda aktif bir melek yatırımcı.

Ekipten ayrılacak diğer önemli isim olan Jared Fliesler’ın, eski Slide çalışanlarından Keith Rabois ile birlikte son dönemin dikkat çeken girişimlerinden Square‘a geçmesi bekleniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir