Anasayfa » ALINTI » Google, Google Dictionary Hizmetini Kapattı
Google, Google Dictionary Hizmetini Kapattı

Google, Google Dictionary Hizmetini Kapattı

Google, Google Dictionary Hizmetini KapattıKullanıcılarına “Google Dictionary is no longer available.” mesajı ile artık sistemin devre dışı olduğunu bildiren Google , siteye giren ziyaretçilere Google Translate hizmetini kullanabileceklerini belirtti.

2008 yılının başlarında açılan ve bir çok dilde çeviri yapabilen servis, çevirinin yanında istenilen kelimeleri cümle içinde kullanma gibi fonksiyonlara da sahipti. Her ne kadar Google Translate hizmetinin aktif olması ile genel anlamda kullanıcıların tercihi bu hizmete kaymış olsa da başta Google Dictionary hizmeti ile entegre çalışan Google Chrome Eklentisine olmak üzere hizmete olan talep yerini koruyordu.

Servisin kapatılmasının ardından Google Chrome eklentisinde sorun yaşayan kullanıcılar bu sorunu kısa süre içinde değişik platformlarda dile getirdi. Google Dictionary hizmetinin sıkı takipçilerinin genel görüşü Google Translate’in , Dictonary hizmetinin yerini dolduramayacağı yönünde.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir