Anasayfa » ALINTI » Google Page Speed Servisiyle Web Sitelerini Hızlandıracak
Google Page Speed Servisiyle Web Sitelerini Hızlandıracak

Google Page Speed Servisiyle Web Sitelerini Hızlandıracak

Google Page Speed Servisiyle Web Sitelerini HızlandıracakHıza bu kadar önem veren Google, web site yöneticilerine sitelerinin ne kadar hızlı olduğu konusunda yol gösterme ve gerekirse onlara hızlanma konusunda yardımcı olma kararı almış.

Page Speed Service adı verilen sayfa hızı servisi erken test aşamasında denenmiş web sitelerinde yüzde 25 ile 60 arasında değişen oranlarda hız artışı sağlamış. Bu sihrin nasıl gerçekleştiğini açıklayacak olursak; web sitenizin DNS kaydını Google sunucularına yönlendiriyorsunuz. Sonrasında Google sunucularınızdan içeriği alıyor, sayfaları en iyi performans pratikleriyle yeniden kodluyor ve daha sonra bunu kendi sunucuları aracılığıyla dağıtıyor. Google, Page Speed servisinin sadece performansı arttırmakla ilgili olduğunu söylüyor, gelecek reklam fırsatları için bilgi toplama gibi bir amacınının bulunmadığının altı çiziliyor.

İlgili – Google

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir