Anasayfa » ALINTI » Mavi Sosyal Medya Devinden Yeni Hamle: Facebook Messenger
Mavi Sosyal Medya Devinden Yeni Hamle: Facebook Messenger

Mavi Sosyal Medya Devinden Yeni Hamle: Facebook Messenger

Mavi Sosyal Medya Devinden Yeni Hamle: Facebook MessengerSosyal medya savaşları hız kesmeden devam ediyor. Facebook yeni hamlesini yaptı ve Android ve iPhone kullanıcıları için Facebook Messenger isimli uygulamayı piyasaya sürdü.

Uygulamada mobil kullanıcılar birbiriyle Facebook üzerinden anlık olarak mesajlaşabililiyor.

Facebook tarafından geliştirilen ilk özel uygulama özelliğine sahip olan ve tabiri caizse piyasaya el altından sürülen Facebook Messenger hamlesi sosyal medya okur yazarları tarafından dikkatle izleniyor.

GSM – Sosyal Medya ilişkisi, rekabete mi dönüşüyor ?

GSM şirketleri aylık Facebook kullanım ücretini gitgide düşürüyor, hatta abonenelerinin sosyal medya ön planda tutularak tasarlanmış telefonlar alabileceğine dair reklamlar yapıyor.

Fakat bu uygulama ilişkinin gitgide rekabete dönüşeceğine dair ilk sinyalleri vermeye başladı.

Uygulamada yapılacak bildirim ayarları ile mobil cihazınıza gelen mesajlardan anlık olarak haberdar olabiliyorsunuz. Bu özellik SMS, MMS gibi mesaj servislerinin trafiğine ket vuracağa benziyor.

Özellikler bununla da sınırlı değil. Uygulamada kullanıcılar ‘Facebook Locations’ özelliğini kullanarak yerini belli edebiliyor. ‘Facebook Locations’ özelliği uygulamaya teknoloji takipçileri gözünde puan kazandırmış durumda.

Yine Beğenilmedi !

Sosyal medya devleri yeniliklerine hız kesmeden devam etse de gerek Facebook’un gerek Google Plus’ın bir çok yeniliği eleştiri konusu olmaktan kurtulamıyor.Facebook Messenger ile ilgili gelen ilk eleştiriler ise tıpkı videolu görüşme gibi bu yeniliğin de beklenilen etkiyi yapmadığı yönünde. Kulislerde konuşulanlar bu adımın Facebook , Skype yakınlaşmasının daha da güçleneceğine dair bir adım olduğu yönünde.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir