Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Şirketlerinin Hızla Büyümesi Yeni Bir Krizin Habercisi Mi?
Sosyal Medya Şirketlerinin Hızla Büyümesi Yeni Bir Krizin Habercisi Mi?

Sosyal Medya Şirketlerinin Hızla Büyümesi Yeni Bir Krizin Habercisi Mi?

Sosyal Medya Şirketlerinin Hızla Büyümesi Yeni Bir Krizin Habercisi Mi?Oysa ki krizden kurtulamayan Boo.com, broadcast.com gibi internet sitelerinin benzerlerinin değeri bugün milyonlarca dolar ile ölçülüyor. Örneğin “COLOR” adlı 2010 yılında Color Lab olarak kurulan internet girişimine göz gezdirebiliriz.
Domain adı color.com için 350.000 dolar ödenmiş. Color herhangi bir kârı ya da kullanıcısı olmadan 40 milyon dolar yatırım alarak 1 yıl içindeki tahmini değerini 41 milyon dolara çıkarmış. Bu sosyal medya dünyasında yeni bir şey. Önceden bir web sitesinin gerçek bir yatırım almadan önce her zaman bir kullanıcı kitlesi oluşturması gerekirdi. Şimdi ise 40 milyon dolar alabilmeniz için tüm gereken iyi bir sosyal medya fikri
Yatırımcıların kârdan ziyade kullanıcı satın aldıkları bir zamanda mı yaşıyoruz? Piyasadaki bir çok uzman, şirketlere gelir akışlarının çok daha üzerinde değer biçilmesinden kaynaklanacak yeni bir teknoloji balonunu öngörüyor.
Yakın zamanda değer biçilen ve ileride sıkıntı yaratabilecek gibi gözüken yatırılamlardan bazıları ise aşağıdaki infografikte şu şekilde açıklanmış:Sosyal Medya Şirketlerinin Hızla Büyümesi Yeni Bir Krizin Habercisi Mi?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yorum

  1. ilginç bir konu, teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir