Anasayfa » ALINTI » E-ödeme Köprüsü Kuruluyor
E-ödeme Köprüsü Kuruluyor

E-ödeme Köprüsü Kuruluyor

E-ödeme Köprüsü KuruluyorHindistan hükümeti e-yönetişim alanındaki çalışmalarını daha güçlü hale getirmek amacıyla Mart 2012’ye kadar 11 eyalet arasında e-ödeme köprüsü kurmayı planladığı açıkladı.

Kurulacak olan e-ödeme ağ geçidi, lisans gibi ücretli hizmetlerin bedellerinin tahsil edilmesini kolaylaştıracak. Bilgi Teknoloji Bölümü 2. Sekreteri Shankar Aggarwal, Maharashtra eyaletinde düzenlediği toplantıda e-ödeme köprüsünü anlattı ve ülke genelinde kullanımda olan standartlar hakkında bilgi verdi.

Tek noktadan ödeme

Hindistan’da Chhattisgarh, Maharashtra ve Goa eyaletlerinin ilk olarak sisteme adapte olması bekleniyor. E-ödeme hizmetinin koordinasyon görevi ise merkezi Bombay’da bulunan Ulusal Sınırlı Menkul Kıymtler Deposu’na verilmişti. Ülkede merkez ve eyaletlerde yaklaşık 20 kamu hizmetine ilişkin ödemenin gelecek iki ya da üç ayda birbirine bağlanması bekleniyor. E-ödeme köprüsü sayesinde yurttaşlar online ödeme yapmak için kamu kurumları arasında tur atmaktan kurtulacak. Sistem süreçleri basitleştirecek ve maliyetleri de düşürecek.

Kaynak: www.futuregov.in

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir