Anasayfa » ALINTI » Erkekler İnternette Ne Yapıyor? [İnfografik]
Erkekler İnternette Ne Yapıyor? [İnfografik]

Erkekler İnternette Ne Yapıyor? [İnfografik]

Erkekler İnternette Ne Yapıyor? [İnfografik]Oysa ki her proje farklı bir hedef kitleyle farklı bir hedef taşır. Bu yüzden öncelikle hedef kitleye karar vermeli, ardından hedef kitle analiz edilmeli ve kampanya ortaya çıkan sonuçlarla beraber yürütülmeli.

İAB Türkiye‘nin, nisan ayında yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de internet kullananların %57′lik dilimi (13.796.510 kişi) erkeklerden oluşuyor. Bu bilgiden sonra akla ilk gelen, kadın kullanıcı sayısının %43′te kalmış olması ancak aradaki farkın uçurum olmaması sevindirici bir durum.

Şehirler bazında dağılımlar incelendiğinde, hiç şaşırtmayacak şekilde İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Manisa sıralanıyor. İstanbul’un sahip olduğu %29′luk pay, “internetin başkenti” ünvanını getirebilecek bir büyüklüğe sahip. Rakamlar aynı zamanda, gelişim sürecinin ve sonrasının nasıl işlediğine dair ip uçları veriyor: Önce İstanbul, sonra diğerleri. Diğer şehirlerimizde de aynı gelişimin olabilmesi için yapılması gerekenler var gibi gözüküyor.

Yaş gruplarına bakıldığında, genç nüfusun ağırlıklı olduğu görmek şaşırtmayan bir durum. Araştırmada kullanılan yaş değerleri arasında boşluğun fazla olması, net olmayan şekilde hedefleme yapılmasına yol açabilir. 12-24 yaş aralığı en yüksek paya sahip ancak 12-18 yaş aralığının bilinmemesi, bir reklam kampanyasının başarısız olması için yeterli bir sebep.

13.796.510 kişinin %69′lık kısmı hergün veya haftada bir kaç kez internete giriyor. Aktif erkek kullanıcı sayısının 11.030.802 kişi olması ve bu gerçek kişilerin diğer mecraları internetten tüketiyor olmaları, farklı reklam kanallarını oluşturuyor.

Erkek internet kullanıcısının %68′lik kısmı sosyal medyada ancak dikkat çekici kısım %60′lık kısım sosyal medyayı arkadaşlarıyla iletişim kurmak kullanırken geriye kalan %8′lik dilimin ne yaptığının bilinmemesi.

Artık günbegün değil “saatbesaat” yürütülen reklam kampanyaları hızla artıyor! Reklam kampanyaları oluşturulurken çok fazla detaya inmeden, temel düzenlemeler ile ayarlar yapılıyor. Daha az masrafla daha fazla dönüşüm sağlamak için hedef kitlenin belirlenmesi, hedef kitlenin davranışlarının gözlemlenmesi ve harekete geçilmesi gerekli. Erkeklere yönelik pazarlama & satış projeleri olanlar için infografik altın değerinde!Erkekler İnternette Ne Yapıyor? [İnfografik]

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir