Anasayfa » ALINTI » Facebook F8 Zirvesinin Ardından
Facebook F8 Zirvesinin Ardından

Facebook F8 Zirvesinin Ardından

Facebook F8 Zirvesinin Ardından2 gün önce yapılan ve dünyada pek çok platformda takip edilen konferansta Facebook yeniliklerini, Mark Zuckerberg yaptığı açıklama ile duyurdu.

Konferansta Facebook için en önemli yenilik kişilerin paylaşımlarını daha kolay yapabilecekleri ve daha şık tasarımlı profiller için geliştirilen Timeline “Zaman Tüneli ” özelliğiydi.

Sosyal Ağlar arasındaki rekabet arttıkça ağlar kendilerini farklı alanlarda yenileme gereksenimi duyuyorlar.Tabi lider Facebook sosyal ağlar arasında bu alanda da fark atmış durumda.Google Plus ilk çıktığındaki ilgiyi ne yazık ki şu anda göremiyor.Google Plus paylaşımlarının azalması buna en büyük kanıt.

Facebook’un bu yeni özelliği Zaman Tüneli’ni anlatacak olursak, tüm paylaşımların tek sayfadan yapılabileceği, tasarımı çok hoş, kullanışlı sekmelerden oluşan profil dizaynı diyebiliriz. Facebook F8 Zirvesinin Ardından

Yeni tasarıma göre Zaman Tüneli kişinin, kişisel aktivite arşivi olacak diyebiliriz.Çünkü kişinin  dinlediği müziği, izlediği videoyu ve katıldığı etkinlikleri sıralıyor. Bunun yanı sıra en üstte büyük bir görsel sergileyebiliyorsunuz bunun hemen sol altında avatar tarzı bir profil resmi koymak mümkün.Yeni profili bir dergi kapağı gibi düşünün ve alt kısım içerik şeklinde bir benzetme yapabiliriz.

Paylaşımlar zamana göre sağlı sollu sayfanın altına doğru yenisi geldikçe iniyor. Sağ üstte yıllara göre senin aktivitelerin ve arkadaşlarının doğum günlerinin sıralandığı kronolojik bir sistem mevcut. Şimdilik Zaman Tüneli özelliği tüm profiller de kullanılamıyor, ancak yakın zamanda Facebook bu özelliği tüm kullanıcıların kullanımına açacak.

Konferansta bunun yanı sıra Facebook yeni müzik, video ve haber paylaşımlarıyla ilgili özelliklerinde önümüzdeki günlerde aktif hale geleceği açıklandı.Facebook F8 Zirvesinin Ardından

Konferansta ayrıca Mark Zuckerberg’in iş ortaklarını gösterdiği anda arkaplanda Nokta Medya’nın logosu belirdi.Özellikle bir Türk markasının orada görünmesi gerçekten gurur verici bir hadise.

Facebook’un Timeline özelliğini tanıttığı video altta, meraklısına…  😉

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.