Anasayfa » ALINTI » Facebook Kişisel Profillerin Tasarımını Değiştiriyor
Facebook Kişisel Profillerin Tasarımını Değiştiriyor

Facebook Kişisel Profillerin Tasarımını Değiştiriyor

Facebook Kişisel Profillerin Tasarımını DeğiştiriyorFacebook 22 Eylül’de Perşembe günü San Francisco’da gerçekleşecek f8 Konferansı’nda kullanıcı profilleri için yeni bir tasarım geliştireceğini açıklayacak.

Yeni tasarımın ayrıntıları hakkında çok az şey paylaşılacaksa da, planlanan tasarım büyük kapsamlı değişiklikler getirecek ve Facebook kullanıcılarına içerik paylaşımı konusunda avantajlar sağlayacak.

Profil değişiklikleri Facebook tarafından yapılacak daha geniş bir lansmanın konusu olacak. Müzik ve media platformu da yeni tasarıma ait önemli özellikler olarak öne çıkacak.

* Yeniden tasarlanmış profiller kullancıları Facebook’a daha da bağlayacak. Facebook’un yeni profilleri tasarlamaktaki amacı kullanıcıların profil sayfalarında daha fazla zaman geçirmesi.

*  Facebook f8’de bir medya platformu çıkaracağını duyurmuştu. Bu platformda partner sitelerdeki müzik ve video içerikleri de olacak. Ayrıca kullanıcıların dinlediği ve izlediği içerikler de profillerinde anlık olarak görünecek. Özetle Spotify üzerinden Lady Gaga’nın bir parçasını dinliyorsanız, Facebook profilinizdeki arkadaşlarınız bunu görebilecek.

* Yeni tasarımlı profiller ile Facebook sosyal e-ticarete geçişte önemli bir sıçrayış sağlayacak. Facebook’un e-ticaret hakkında ne gibi girişimler yapacağı henüz açıklanmadı, fakat söylentilere göre Facebook, Facebook Credit’e biraz hız kazandırmak niyetinde. Ayrıca Facebook uygulama mağazası da her an f8’in gündemine yerleşebilir.

* Facebook’un e-ticarete teşebbüsü, HTML5 temelli bir mobil platform olan ve yakında çıkması beklenen Project Spartan ile ilgili olabilir.

Facebook değişiklikler hakkında sükûnetini koruyor. Şirket yeni planları hakkında yorum yapmaktan sakınıyor. Fakat f8’de açıklanan gelişmelere ait bilgiler gittikçe yayılıyor ve heyecan artıyor. Fakat Facebook perşembe günü yapacağı büyük lansmandan önceki son hazırlıkları tamamlamak için kendini bu heyecandan uzak tutuyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir