Anasayfa » ALINTI » Facebook Twitter’a Özendi, Abonelik Özelliği Getirdi
Facebook Twitter’a Özendi, Abonelik Özelliği Getirdi

Facebook Twitter’a Özendi, Abonelik Özelliği Getirdi

Facebook Twitter’a Özendi, Abonelik Özelliği GetirdiFacebook’ta son zamanda artan yenilikler kullanıcı deneyimini ön plana çıkarırken, sosyal ağ devi Twitter ve Google Plus benzeri abonelik özelliği ile bir takip merkezi haline gelmeye çalışıyor.

Abonelik özelliği Twitter’daki gibi kişilerin diğer kullanıcılara abone olmasını ve onları izlemesini sağlıyor. Bu özellik sayesinde abone olan kişi takip ettiği kullanıcı Facebook’ta arkadaşı olmasa bile o kişinin paylaşımlarını görüntüleyebiliyor. Ancak bu noktada takip etmek için kullanıcının onayı gerekiyor ve kişiler abone oldukları kullanıcılar izin verdiği sürece içerikleri görüntüleyebiliyor.

Özelliğin öne çıkan bir diğer işlevi ise kullanıcının abone olduğu kişinin paylaşımları arasında kendi istediği içeriği görüntüleyebilmesi. Yani bir çeşit filtreleme sağlayan bu özellik kişinin takip edilenden gelen içerik türlerini seçmesine imkan tanıyor.

Abonelik özelliğini kullanmaya başlayan kişilerin profil ekranlarında “Abone Ol” tuşu aktif hale geldi. Twitter’daki gibi özellikle gazeteciler, politikacılar ve popüler figürlerin daha çok rağbet edeceği özellik, abone olunan kişinin de paylaşımlarını filtrelemesine imkan tanırken, bu filtreye paylaşılan içerik hakkındaki yorumlar da takılıyor.

“Herkese açık”, “arkadaşlar” ve “özelleştir” seçenekleri arasından birini seçmek zorunda olan kullanıcı, böylece hangi paylaşımlarının aboneleri tarafından görüntüleneceğine karar vermiş oluyor. Mesela “Herkese açık” olan işaretlendiği takdirde tüm paylaşımlar aboneler tarafından görüntülenebiliyor.

Facebook’un verdiği bilgiye göre, bir kullanıcı en fazla beş bin kişiye abone olabilirken, o kişiye abone olabilecek kişi sayısında bir sınırlama bulunmuyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir