Anasayfa » ALINTI » Güney Koreli Ekipler Google’a Baskın Yaptı
Güney Koreli Ekipler Google'a Baskın Yaptı

Güney Koreli Ekipler Google’a Baskın Yaptı

Güney Koreli Ekipler Google'a Baskın YaptıPek çok ülkede güvenlik denetleme kanallarının takibine giren Google şimdi de Güney Koreli yetkililerin yaptırımlarıyla karşı karşıya kalabilir. Zira şikayet üzerine internet devinin Seul’daki ofisine baskında bulunan Güney Koreli güvenlik ekipleri, Google’ı adil rekabet için bazı düzenlemeleri gözden geçirmesi gerektiği konusunda uyardı.

Bundan birkaç ay önce Güney Kore’deki bazı internet portalları, Google’ın izlediği stratejilerle mobil arama pazarında rekabetin önünü tıkadığını gerekçe gösterip şikayette bulunmuştu. Android telefonlarda Google’dan başka bir arama motoru kullanılamadığına dikkat çeken şikayetçiler, Google’ı tekel olmaya çalışmakla suçlarken arama devinin rekabete zarar verdiğini iddia etti.

İddiaları yanıtsız bırakmayan Google, soruna en kısa sürede çözüm bulunacağını belirtirken, Android telefonlarda yalnızca Google arama motorunun kullanılması gibi iş ortaklarına herhangi bir yaptırımda bulunmadıklarını dile getirdi.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir