Anasayfa » ALINTI » Kadınlar Sosyal Medyayı Ne İçin Kullanılıyor?
Kadınlar Sosyal Medyayı Ne İçin Kullanılıyor?

Kadınlar Sosyal Medyayı Ne İçin Kullanılıyor?

Kadınlar Sosyal Medyayı Ne İçin Kullanılıyor?Özellikle anneler birçok farklı teknolojik araçları kullarak aileleriyle bağlantıda kalıyorlar. 10 kişiden 7’si akıllı telefon kullanarak aile programlarını ve günlük işlerini hazırlıyor.

Kadınların sosyal medya kullanımında ağırlıklı olduğu zaten biliniyordu. Bu yeni bilgi ile birlikte, sosyal medyada amacın sadece sosyal etkileşim olmadığı da kanıtlanmış oldu.

Sosyal medyanın kadınların hayat kalitesini artırmada olumlu bir etkisi bulunuyor. İşleri ayarlamada kolaylık sağlaması, bilgiye erişim sağlayarak karar alma aşamasında yardımcı olması, ilişkileri sıcak tutması gibi birçok hayatı kolaylaştıracak olanak sağlıyor sosyal medya.

Tüm bu kolaylıklarıyla sosyal ağ siteleri yeni kadın üyeleri kendilerine çekiyor. Örneğin sosyal perakende, kadınların hali hazırda internette yaptıkları iki işi birleştirerek geleceğin yeni trendi olabilir. Cep telefonu kullanımında sosyal ağlar kilit nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Peki tüm bunlar pazarlamacılar açısından ne anlama geliyor?

–         Kadınlar sevdikleri ve güvendikleri markalardan daha fazlasını bekliyor ve bu markaların onları daha yakından tanımalarını istiyor. Yapılan yeni bir araştırma bu markaların kadınların  yüzde 90’ının ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş ürünler gönderdiklerini ortaya koyuyor.

–         Kadınlarla ilişkilerini güçlendirmek isteyen pazarlamacılar bu alışverişte onlara daha fazlasını vermeliler. Pazarlamacılar ayrıca kadınları mikro segmentlere bölmek için daha iyi analitik ve CMS yazılımlarına yatırım yapmalılar.

–         Kadınlar Facebook ve Twitter’ı erkeklerden farklı kullanıyor. Twitter meşgul kadınlar için daha çok “beni haberdar et” amaçlı kullanılırken Facebook, aile bireyleri ve arkadaşlarla bir araya gelip, plan yapmak ve bilgi alışverişinde bulunmak için kullanılıyor.

Kadınlar bağlantıda olmayı daha fazla tercih ediyorlar böylece onların sosyal ağları kullanımı daha farklı. Peki erkekler? Onlar kadınlarla konuşuyor ve duygularını ifade ediyorlar. Bu da tabi onların sosyal medyayı kullanımlarına yansıyor.

Kaynak: New Media and Marketing

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir