Anasayfa » ALINTI » Neden İşletmelerin Facebook Sayfası Olmalı?
Neden İşletmelerin Facebook Sayfası Olmalı?

Neden İşletmelerin Facebook Sayfası Olmalı?

Neden İşletmelerin Facebook Sayfası Olmalı?Fakat Facebook gibi siteleri, ürünlerini ya da hizmetlerini pazarlamak için kullandıklarında göreceklerdir ki kendileri için artı değer üretmişler.

Facebook dünya genelinde sürekli artan bir kullanıcı grafiği çiziyor. Sadece ülkemizde 30 milyondan fazla kullanıcısı var, dünyada ise 700 milyonu geçti. Böylesi büyük bir kullanıcı kitlesinin olması, Facebook’u aynı zamanda bir pazarlama aracı olarak da görmemizi sağlıyor.

Pagemodo, özellikle küçük işletmeler için Facebook pazarlamanın ne derece önemli olduğunu gösterebilmek için bir infografik hazırlamış.

İşte infografikten bazı çarpıcı istatistikler:

  • Küçük işletmelerin neredeyse yarısının şirketleri için açtığı bir Facebook sayfaları var.
  • Bu şirketlerin %77.5’i sayfalarını kendileri yönetiyor. Sadece %3.5’i ise sayfalarını bir profesyonele ya da bir sosyal medya ajansına teslim ediyor.
  • Küçük işletmelerin %19.5’i Facebook sayfalarını kurumsal web sitelerinden daha önce düzenliyor.
  • Her işletmenin Facebook’u kullanma amacı farklı ve aynı oranda sağladıkları faydalar da farklılık gösteriyor. Şirketlerin %85’i kendileri ile ilgili temel bilgiler paylaşırken %62.4’ü fotoğraf ve video gibi içerikler paylaşıyor. %47’si ise müşterileri ile iletişime geçmek için Facebook sayfalarını kullanıyor.
  • Facebook sayfasına sahip olmanın temel faydasının web site trafiğini yükseltmek olduğu görülüyor. İşletmelerin %47’si Facebook sayfalarından web sitelerine muhteşem bir trafik aldıklarını söylerken %43’ü Facebook sayfalarının web sitelerinden çok daha fazla trafik aldığını belirtiyor.
  • Facebook sayfası olmayan işletmeler, Facebook sayfası açmanın ve onu yönetmenin boşa zaman kaybı olduğunu düşünüyor.Neden İşletmelerin Facebook Sayfası Olmalı?

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir