Anasayfa » ALINTI » SEO Kontrol Listesi [İnfografik]
SEO Kontrol Listesi [İnfografik]

SEO Kontrol Listesi [İnfografik]

SEO Kontrol Listesi [İnfografik]Birinci madde olarak, web tarayıcısı başlığı belirtilmiş. Site-içi Seo yazı dizisinin son başlığında belirttiğim, arama motoru gözüyle sitenize bakabilmek, maddesi ilk sıralarda vurgulanmış. Olası tarama sorunlarına takılmamak adına, kod standartlarına sadık kalmanız gerekmekte. Botlar, karışık kod yığınlarına ne kadar tahammül edebilirler bilinmez.

Site içeriğinin, aldatıcı olmamasına önem verin. Bir diğer deyişle sadece arama motorları için optimize edilmiş içerik, sonunuzu getirecektir. İçeriğin önemi her geçen saniye artıyor!

İkinci madde anasayfayı kullanıcıların gözüyle inceliyoruz. Anasayfanın kullanıcı gözüyle analiz ediliyor olması, kullanıcı dostu olmanın önemini bir kez daha kanıtlar. Hemen çıkışları engellemek için kullanıcı gözüyle sayfayı test etmek atılacak ilk adım. Ardından sayfayı test ederken, iyi ya da kötü hissedilen bölgelerin not edilip, optimize edilmesi bir sonraki adım. URL ile ilgili hataların tespiti ve yanlış “title” kullanıma ilişkin tespitler son adım. Bu adımları siz çoğaltabilirsiniz, nitekim kullanıcınızı en iyi siz tanırsınız!

Ardından site içi dolaşımı kolaylaştıran, sitenin üst kısım, menü ve alt kısmında bulunan linklerin kontrol edilmesi geliyor. Zira site içi dolaşımın kolay olması kullanıcıları düşündüğü kadar arama motoru botlarının da işlerini kolaylaştıracak, daha fazla sayfaya ulaşmalarına yardımcı olacaktır.

Kategori ve alt kategorilerin hedefe uygun şekilde açılması ve ilgili, iyi yazılmış içerikle donatılmış olması bir sonraki madde. Kategori bağlantıların kontrol ve optimize edilmesi, hedefe uygunluklarının saptanası bir alt madde.

Web içeriğinin optimize edilmesi karşımıza beşinci adım olarak çıkıyor. İnfografikte kabaca listelenen adımları yazmak yerine, Site içi SEO – İçerik Optimizasyonuna göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Altıncı ve son madde ise site dışı SEO için ayrılmış. Çok fazla detaya girmeden topu üçüncü parti araçlara atarak, Open site explorer ile analiz yapılması ve rakip sitelerin de analiz edilmesi tavsiye edilmiş! Ek olarak anahtar kelime takip araçları ile güncel kelime pozisyonlarının takip edilmesi ve gelecek için bir yol haritasının çizilmesi işlerinizi kolaylaştıracaktır. SEO Kontrol Listesi [İnfografik]

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir