Anasayfa » ALINTI » Sosyal Medya Büyüyor, Büyüyor, Büyüyor… [İnfografik]
Sosyal Medya Büyüyor, Büyüyor, Büyüyor… [İnfografik]

Sosyal Medya Büyüyor, Büyüyor, Büyüyor… [İnfografik]

Sosyal Medya Büyüyor, Büyüyor, Büyüyor… [İnfografik]Search Engine Journal’in hazırladığı infografikte de bu durumu özetleyen ayrıntılı bir dökümanla karşılaşacağınıza eminim. Facebook ve Twitter’ın popüler sosyal ağlar olduğu kullanıcı sayılarından anlaşılıyor.

LinkedIn da bu yükselen sosyal ağlar arasında yerini alıyor. LinkedIn’ın çok sayıda kullanıcıya ulaşmasında dil seçeneklerini çoğaltması ve kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermesi, orada hesap açan insanların artmasına sebep oldu diyebilmek mümkün.

Neredeyse tüm sosyal ağ hesapları bir ülke oluşturacak şekilde nüfusa sahip. Kendi mekanları, kendine dilleri ve bir de bayrakları olunca (bayrakları bulundukları sosyal ağların logoları olabilir) kendi yönetimini oluşturan bir ‘sanal ülke’ veya ‘dijital toprak’ olabilir mi?

Marshall McLuhan’ın ‘global köy’ kavramı gerçek dünya üzerinde ağırlığını korurken, ‘dijital toprak’ ise gerçek dünya dışında sanki bir ‘idealar dünyası’ oluşmuş gibi yeni bir topluluğun mekanı artık.

İnfografik, size ne anlatmak istediğimi rakam ve grafiklerle detaylandırıyor.Sosyal Medya Büyüyor, Büyüyor, Büyüyor… [İnfografik]

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir