Anasayfa » ALINTI » YouTube Reklamlarına AdWords Desteği
YouTube Reklamlarına AdWords Desteği

YouTube Reklamlarına AdWords Desteği

YouTube Reklamlarına AdWords DesteğiEn azından Google’ın reklam platformu AdWords ile karşılaştırıldığında hem pratikliği, hem de sunulan seçenekler açısından oldukça geri kalıyordu. Sonunda Google bu sorunu gidermeye karar verdi ve “Video için Google AdWords“ü duyurdu.

AdWords ve YouTube arasındaki entegrasyonu güçlendiren Google bu sayede önemi giderek artan video reklamları daha da yaygınlaştırmayı hedefliyor. AdWords ve YouTube hesaplarının artık birbirlerine bağlanabilmesini sağlayan bu yenilik, video reklamlarda hedef belirleme ve ölçümleme işlemlerinde önemli kolaylıklar sağlıyor.

Reklam verenlerin sadece izlenen reklam başına ödeme yapacakları bir modele sahip olan bu yenilik dahilinde Google farklı reklam seçenekleri sunuyor. İhtiyaca göre tercih yapılabilecek olan bu seçenekler AdWords üzerinden kullanımı basit bir arabirim sayesinde belirlenebilecek.

Yeni video reklamları ile en önemli konu ise hedefleme. Google, bu reklamları kimlerin görmesini istediğinizi dair çok geniş seçenekler sunuyor. Anahtar kelimenin yanı sıra tema, konu, ilgi alanı ve tabi ki demografik özellikler arasından seçim yapmak mümkün. Yeni video reklamların yayınlanabilmesi için bu seçeneklerden en az birini tercih etmeniz gerekiyor.
YouTube Reklamlarına AdWords Desteği

Diğer önemli bir konu ise AdWords kullanıcılarının aşina oldukları bir ara yüz üzerinden incelenebilecek raporlar. Google bu konuda da oldukça detaylı raporlama seçenekleri sunuyor ve bu sayede reklam performanslarını ölçümleme ve gerekli olduğu durumlarda geliştirmek için adımlar atmanızı sağlıyor.

Şu an için kısıtlı bir gruba açılan bu yeni özelliğin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağına dair henüz kesin bir bilgi yok. O yüzden şimdilik tek yapabileceğiniz şu sayfadaki formu doldurarak kapalı beta sürecine dahil olmak istediğinizi Google’a iletmek. Böylece şanslıysanız birkaç gün içerisinde davetiyenize kavuşmuş olabilirsiniz…

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.