Anasayfa » ALINTI » AddThis Analizi ile Sosyal Medya’da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı?
AddThis Analizi ile Sosyal Medya’da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı?

AddThis Analizi ile Sosyal Medya’da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı?

AddThis Analizi ile Sosyal Medya’da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı?AddThis de bu butonları toplu halde sunan platformlardan biri.

2008 yılında Clearpring ailesine katılan AddThis’in tek amacı webin en iyi paylaşma platformunu yaratmaktı. Clearspring çalışanlarına göre bu oldukça zorlu bir maratondu ama yine de başardılar. AddThis dünyada en çok tercih edilen paylaşım platformu. 10 milyon web sitesi tarafından kullanılan ve bu sayede ayda 1.2 milyar kişiye içerik ulaştıran AddThis, 70’den fazla dilde 300’den fazla farklı web sitesi yönü sunuyor.

Bu yıl Ekim ayı’nda ise site 5. yaş gününü kutluyor. Bu nedenle ellerindeki muhteşem bilgiyi elekten geçirip bize bir infografik ile insanların neyi, nasıl ve hangi saatte paylaştığını sunmuşlar.AddThis Analizi ile Sosyal Medya’da İçerik Ne Zaman Paylaşılmalı?

Grafikte de görüldüğü üzere, insanların içerik paylaşımı sabah saatlerine denk geliyor. Hemen her gün paylaşım 09:30’da doruk noktasına ulaşıyor. İçerik paylaşımında Çarşamba günlerinin önemi büyük. Kullanıcıların büyük çoğunluğu, siz içeriği paylaştıktan iki dakika sonra linke tıklıyorlar. Paylaşımların çoğu da “kopyala-yapıştır” yöntemi ile adres çubuğuna ekleniyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir