Anasayfa » ALINTI » Bir Alışveriş Merkezi Olarak Facebook
Bir Alışveriş Merkezi Olarak Facebook

Bir Alışveriş Merkezi Olarak Facebook

Bir Alışveriş Merkezi Olarak FacebookTıpkı haftasonu insanların alışveriş merkezlerine akın etmesi gibi internet erişimi olan büyük bir kitle de Facebook’a akın ediyor. Her ay 30 milyon üzeri kişi Facebook’a giriyor. Hergün en az bir kez Facebook’a girien kişi sayısı 18 milyon.

Neden alışveriş merkezlerine gidiyoruz? İlk akla gelenler. Arkadaşlar ile buluşmak için. Sinema salonları var. Oyun parkları, farklı farklı damak tadları için onlarca restorant. Kısacası zaman geçirmek için bol bol imkan var AVM’lerde.

Peki ya Facebook? Bir nevi alışveriş merkezi değil mi? Video izlemek için, arkadaşlarınızla sohbet etmek için, yeni insanlar ile tanışmak için Facebook’ta zaman geçirmiyor musunuz? O yüzden değil mi kurumsal web sitelerinin yavaş yavaş mahalle esnafına dönmeye başlaması. Müşteriler artık daha az giriyor dükkanınıza…

Diğer taraftan Facebook Pages  Facebook AVM’nin içindeki dükkanlar gibi. Müşteri belki direk size gelmiyor ama AVM de gezinirken sizin vitrine de bakıyor. Bazen içeri giriyor ne var ne yok diye, bazen indirimlerinizi dinliyor, bazen de sizinle etkileşime geçiyor.

İnternet yeni bir dönemeçten geçiyor.
Duymaya başladığınız ve gitgide daha çok duyacağınız şay kesinlikle F-Commerce!

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront - Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

MarkeFront – Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi 4 Kasım’da Yapıldı

Aytaç Mestçi tarafından verilen Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi, 4 Kasım’da MarkeFront – MarkeSchool’da gerçekleşti. Sosyal ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir