Anasayfa » ALINTI » Facebook Kartvizitlerle Çevrimdışı Kimliğimize de Etki Edecek
Facebook Kartvizitlerle Çevrimdışı Kimliğimize de Etki Edecek

Facebook Kartvizitlerle Çevrimdışı Kimliğimize de Etki Edecek

Facebook Kartvizitlerle Çevrimdışı Kimliğimize de Etki EdecekKartvizitlerde bundan böyle Facebook adresinin de yer alması mümkün.

Zira Facebook, kartvizitler ve manyetik özelliği olmayan kimlik kartlarında Facebook bilgilerinin kullanımına dair bir marka başvurusu yaptı. Markanın kabul edilmesi durumunda ise Facebook sözcüğü gelişigüzel değil yalnızıca sosyal ağın uygun gördüğü şekilde kullanılabilecek.

Sosyal ağ devi, kartvizit tescili ile sahte Facebook kartvizitlerini engellemek isterken, kişilerin iş ve sosyal ilişkilerini Facebook verileriyle güçlendirmesini hedefliyor. Sosyal ağın yaptığı başvuruda “kartvizit ve kimlik kartları tasarım hizmetleri”, “baskı hizmetleri” gibi ek ibareler de var.

Ancak kartvizit marka tescili ile sosyal ağın planladıkları sadece bunlar değil. Facebook’un kullanıcılarına gündelik yaşantılarında pratik bir takım kolaylıklar sağlamak gibi hedefleri olduğu konuşuluyor. Facebook’a yakın kaynaklar bu konuda ipucu vermese de Facebook’un kullanıcılarına özel olarak oluşturacağı kimlik kartıyla kullanıcılarını Türkiye’de operatörlerin uyguladığı pazarlama stratejisiyle müşteriye özel “hesaplı hizmet”ler sunacağı belirtiliyor.  Sinema biletleri, konserler, fast food menülerinde indirim gibi ayrıcalıklar mesela.

Facebook internette zaten en baskın kimlik sistemi olarak öne çıkıyor. Bu tür hizmetlerle Facebook’un aslında sanal dünyadan çıkıp gelecekte çevrimdışı kimliğimizin şekillenmesinde de büyük rol oynayacağı düşünülüyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir