Anasayfa » ALINTI » Facebook Yeni Bir Reklam Türü Başlatıyor!
Facebook Yeni Bir Reklam Türü Başlatıyor!

Facebook Yeni Bir Reklam Türü Başlatıyor!

Facebook Yeni Bir Reklam Türü Başlatıyor!Bu hafta New York’da düzenlenen “Advertising Week – Reklam Haftası”nda açıklanması beklenen Facebook’un yeni reklam türü Sponsorlu Hikayeler’den tamamen farklı olacak.

Öncelikle News Feed – Haber Akışı’nda kesinlikle görüntülenmeyecek ve yalnızca markayla bir etkileşim sağlayan Sponsorlu Hikayeler‘in aksine, reklamverenin mesajını da içeriyor olacak. Ayrıca bir arkadaşınızın marka ile bağlantılı bir eylemde yer aldığını gösteren Sosyal Reklamlardan da farklı olacak.

Bu yeni reklam birimi, kullanıcılara reklam hakkında yorum yapma olanağı sağlayacak ve ilgili yorumları da görmenize olanak tanıyacak. Aşağıdaki örnek reklam modeli, yeni reklamın nasıl görüneceği hakkında bizlere fikir verebilir.

Yeni reklam birimi arkadaşların tavsiyelerini içerek reklamların standart görüntülü reklamlardan daha etkili olacağı ve markanın erişimini artıracağı inancı üzerine kurulu. Örneğin, Facebook’un Mayıs ayında comScore ile yürüttüğü araştırmanın sonuçlarına göre Starbucks hayranları ve hayranların arkadaşları diğer internet kullanıcılarına göre kahve için %8 daha fazla para harcadı.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir