Anasayfa » ALINTI » Facebook Yer Bildirimi Fırsatları Türkiye’de de Hayata Geçti
Facebook Yer Bildirimi Fırsatları Türkiye’de de Hayata Geçti

Facebook Yer Bildirimi Fırsatları Türkiye’de de Hayata Geçti

Facebook Yer Bildirimi Fırsatları Türkiye’de de Hayata GeçtiBugünden itibaren Turkcell’in büyük mağazalarında yer bildiriminde bulunanlar mobil telefon aksesuarlarını yüzde 50 indirimle satın alabilecek.

Anlaşmalı Teknosa mağazalarında yer bildiriminde bulunulduğu takdirdeyse çeşitli ürünler yüzde 50′ye varan indirimlerle satın alınabilecek. Garanti Bankası Paramatiklerinde yer bildirimi yapıp buradan destek kredisi başvurusu yapıp bunu kullanan banka müşterilerine 50 TL bonus hediye edilecek.

Öte yandan anlaşmalı Vodafone mağazalarında yer bildiriminde bulunan kullanıcılar da Vodafone 555 cep telefonuna yüzde 35 indirimle sahip olabilecek.

Facebook üzerinden yapılan yer bildirim sayısının hızla arttığı dikkatimizden kaçmıyor. Fırsatların da gelişiyle birlikte bu yer bildirimler biraz daha anlam ve karşılık kazanacaktır. Ayrıntıları aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

FACEBOOK’UN YER BİLDİRİMİ FIRSATLARI TÜRKİYE’DE

Facebook’tan “yer bildirimi” yapanlar özel fırsatlardan yararlanıyor.

18 Ekim 2011 – Facebook, kullanıcılarına cep telefonları üzerinden yer bildirimi yaparak ünlü markalardan özel fırsatlar, ödüller ve indirimler kazanmaya olanak sağlayan “Yer Bildirimi Fırsatları” uygulamasını Türkiye’de de başlattı. Facebook, Türkiye’deki ilk yer bildirimi fırsatlarını; önde gelen markalar Garanti Bankası, Teknosa, Turkcell ve Vodafone ile sağlıyor.

Facebook kullanıcıları bugünden (18 Ekim 2011) itibaren yer bildirimi yaparak, Turkcell’in flagship mağazalarında mobil telefon aksesuarlarını yüzde 50, anlaşmalı Teknosa mağazalarında ise çok çeşitli ürünleri yüzde 50′ye varan indirimle satın alabiliyor. Benzer şekilde, Garanti Paramatiklerden destek kredisi başvurusunda bulunan ve kullananlar 50 TL bonus kazanırken, anlaşmalı Vodafone mağazalarında yer bildirimi yapan kullanıcılar, Facebook ile uyumlu Vodafone 555 cep telefonuna yüzde 35 indirimle sahip olabiliyor.

Yer bildirimi yapan ve fırsatlardan yararlanan kullanıcıların arkadaşları da haber kaynağında ilgili bildirimleri görerek bu fırsatları keşfedebiliyor. Facebook’un “Yerler” uygulamasının bir parçası olan Yer Bildirimi Fırsatları, Facebook kullanıcılarının cep telefonları üzerinden bulundukları yerel bölgedeki fırsatları yakalamasına ya da kullanıcıların arkadaşlarının haber kaynağı üzerinden avantajlı alışveriş ipuçlarını keşfetmesine olanak sağlıyor.

Türkiye’deki ilk fırsatlar:

Garanti Bankası; tüm Türkiye’ye yayılmış Garanti Paramatiklerde yer bildirimi yaptıktan sonra, destek kredisi başvurusu yapıp krediyi kampanya tarihleri arasında kullanan tüm Garanti Bonus, Flexi, Money ya da Paracard sahiplerine 50 TL bonus hediye ediyor.

Teknosa; Ankara, İstanbul ve İzmir’deki toplam altı mağazasındaki çeşitli teknoloji ürünlerinde cazip indirimler sunuyor. Teknosa akıllı telefonlar, USB’ler, yazıcılar ve taşınabilir harddiskler başta olmak üzere birçok üründe yüzde 50′ye varan indirim fırsatları sunacak.

Turkcell; İstanbul’daki üç flagship mağazasında yer bildirimi yapan müşterilerine tüm aksesuar ve alternatif ürünlerde yüzde 50 indirim fırsatı sunuyor.

Vodafone; 20 anlaşmalı mağazasında, her gün, yer bildirimi yapan bir müşterisine yeni Vodafone 555 cep telefonu için yüzde 35 indirim fırsatı sunuyor.

Fırsatlardan nasıl yararlanılabiliyor?

Facebook kullanıcılarının yakınlarında bulunan fırsatları bulması oldukça kolay. Kullanıcılar mobil tarayıcıyla www.facebook.com adresinden ya da Facebook uygulamalarının en son versiyonu aracılığıyla “Facebook Yerler” özelliğini açıp “Yer Bildirimi”ni tıklayarak yakın yerlerde bulunan mağazaların listesini görebiliyor. Bu listede fırsat sunan yerlerin yanında sarı bir bilet imgesi beliriyor.

Fırsat sunan mağazaya tıklandığında yer bildirim fırsatı görüntülenebiliyor ve bu fırsattan faydalanabilmek için yer bildirimi yapılabiliyor. Fırsatlardan faydalanmak isteyen kullanıcıların yer bildirimi yaparak mağaza görevlisine telefonlarını göstermeleri yeterli oluyor.

Facebook Yer Bildirimi Fırsatları kullanıcılara birkaç farklı türde fırsatlar sunabiliyor. Bireysel Fırsatlar’da; indirim, bedava ürün, ya da diğer ödüllerden yalnızca bir sefere mahsus olmak üzere yararlanılabiliyor. Beraber yer bildirimi yapan arkadaşlar ise Arkadaş Fırsatları’nda belirtilen fırsatlardan faydalanıyor. Sadakat Fırsatları’nda kullanıcılar sadık birer müşteri olmaları nedeniyle ödüllendirilirken, Bağış Fırsatları ile bir kullanıcı yer bildirimi yaptığında, firmaların belirlenen bir hayır kurumu ya da olaya bağış yapması sağlanıyor.

2010 yılının Kasım ayında hizmete sunulan Yer Bildirimi Fırsatları, halihazırda Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’da kullanılıyor.

Hakkında sosyalmedyapazarlama

Check Also

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansına Etkili Sosyal Medya Kullanımı Eğitimi Verdi

MarkeFront, T.C. Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) personeline yönelik düzenlenen kurumsal iletişim eğitimleri kapsamında “Etkili ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.